Od wielu lat młodzi artyści z ZSG Nr 1 zapraszają mieszkańców Milanówka, do sali gimnastycznej w budynku szkoły przy ul. Królewskiej, na koncerty: wiosenne, jesienne i okolicznościowe. Tym razem, w Roku Sienkiewiczowskim,  Koncert Jesienny pt. „Przygody Pana Henryka” był poświęcony jednemu z polskich laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury – Henrykowi Sienkiewiczowi.

Temat wydaje się mało muzyczny, a jednak pomiędzy ciekawymi fragmentami  życiorysu pisarza i fragmentami jego dzieł, usłyszeliśmy kilka piosenek: „W stepie szerokim” pochodzącą z serialu telewizyjnego „Przygody pana Michała”, „Hej sokoły” i „Dumka na dwa serca” z filmu „Ogniem i mieczem”, „Rzeka marzeń” z repertuaru Beaty Kozidrak i piosenkę z repertuaru „Czerwonych Gitar” ze zmienionym tekstem, nawiązującym do tematyki koncertu. Piosenki z dużym zaangażowaniem wykonał Chór Arfik oraz gimnazjaliści, którzy również przypominali zebranym życiorys pisarza i jego dzieła.

Były również zagadki literackie. Na podstawie tekstów recytowanych przez artystów, należało odgadnąć tytuły utworów Henryka Sienkiewicza. Publiczność wykazała się dobrą znajomością utworów pisarza.

Występy młodych artystów  uzupełniały fragmenty wyświetlanych filmów lub zdjęcia okładek książek Henryka Sienkiewicza.

Na koncert, podobnie jak na wszystkie poprzednie przybyło wielu mieszkańców, w tym: rodzice i dziadkowie artystów, uczniowie, którzy już opuścili mury szkoły oraz burmistrz Wiesława Kwiatkowska, przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Trębińska i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marzena Osiadacz. Wszystkich serdecznie witała nowa dyrektor szkoły Anna Sawwidis. Dyrektor podziękowała również trzem paniom: Beacie Osiadacz, Ninie Pietrzak i Marii Sobczak, które wspólnie z uczniami przygotowały ten piękny koncert.

Na zakończenie koncertu uczniowie obdarowali zebranych kolorowymi sercami. To, które ja dostałam mogą Państwo zobaczyć w Galerii wraz z innymi zdjęciami z koncertu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: "Jesienny Koncert" w milanowskiej "Jedynce"