Tegoroczne Letnie Granie w Milanówku zapowiada się niezwykle interesująco. Czeka nas moc koncertów i ciekawych wykonawców. Cykl zainauguruje 26 czerwca John Porter.

John Porter jest walijskim muzykiem i kompozytorem. W 1977 r. wraz z Korą i Markiem Jackowskimi stworzył trio o nazwie Maanam Elektryczny, który później został przemianowany na Maanam. Po około dwóch latach John opuścił zespół Kory i wraz poznanymi wrocławskimi muzykami założył własny o nazwie John Porter Band. W latach 80-tych rozpoczął karierę solową. Swoją pierwszą płytę zatytułowaną China Disco wydał w 1982 r., rok później ukazała się akustyczna płyta Magic Moments, a w kolejnych latach muzyk wydał jeszcze pięć płyt. Artysta nawiązywał współpracę z wieloma znanymi polskimi muzykami, między innymi z Wojciechem Morawskim, Krzysztofem Zawadką. Największy sukces komercyjny odniósł w duecie z Anitą Lipnicką. W 2005 r. John Porter został uhonorowany medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Kolejne koncerty odbywać się w będą co drugą sobotę. Zagrają na nich:

10.07  TĘSKNO
Tęskno to projekt powołany w 2017 r. do życia przez wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów Joannę Longić oraz pianistkę Hanię Rani. W 2019 r. Hania Rani poświęciła się solowej karierze, a Tęskno podążyło nową ścieżką. 
Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. W kwietniu 2020 r. ukazała się płyta zatytułowana po prostu „Tęskno”, którą poprzedziły single „Między nami”, „Walc” i „Frajda”. Debiutancki album „Mi” z 2018 r. pojawił się w najważniejszych zestawieniach płyt roku, media pisały o najgłośniejszym debiucie ostatnich lat. Od tego czasu Tęskno otrzymało m.in. Mateusza Trójki i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego czy nominację do Fryderyków. Zespół grał m.in. na Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice czy Męskim Graniu.

24.07 KIRSZENBAUM
"Kirszenbaum to szczerość, oryginalność i młodzieńcza energia" – tak opisali muzykę krakowskiego zespołu jurorzy 21. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja", przyznając mu III nagrodę.
Krakowski duet ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip. Zola krzyczy na klezmerów, Henry Miller tańczy z Muminkami, a efektem jest melancholijna intertekstualna karuzela.
Kirszenbaum to wspólne przedsięwzięcie Kacpra Szpyrki (filozofa, księgarza i skrzypka, który nagrywał m.in. z HellHaven) oraz Jakuba Wiśniewskiego (anglisty, muzyka i techwritera), których uprzednia współpraca w zespole Pora Wiatru zaowocowała ponad 150 koncertami, występem w finale programu Must Be the Music, główną nagrodą polskiej edycji Festiwalu Emergenza, serią crowd-fundingowych koncertów w tramwajach czy występem na niemieckim Taubertal Festival.
W styczniu 2021 r. ukazał się drugi album duetu, zatytułowany "Się". Materiał zarejestrowany został przez Andrzeja Giegiela (Pablopavo i Ludziki) i Roberta Nastala (Nosowska), wyprodukowany przez załogę Studio AS One i Mariusza Dziurawca (Kapela Ze Wsi Warszawa), a poetycko i wokalnie udzielił się gość specjalny: Marcin Świetlicki.

7.08 KAŚKA SOCHACKA 
– Przez ostatnie tygodnie Nr 1 (utwór "Ciche dni") na Liście Piosenek Radia 357
– Zwyciężczyni tegorocznego plebiscytu Sanki dla najciekawszych nowych twarzy na polskiej scenie muzycznej!!! (Gazeta Wyborcza)
– Jej utwór "Wiśnia" nagrany z  Kortezem ma ponad 5 mln wyświetleń:  
W 2019 r. ukazała się debiutancka EP-ka Kaśki pt. „Wiśnia”. Pierwszym singlem była piosenka o tym samym tytule, która swoją premierę miała w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. W styczniu 2020 r. na zaproszenie Piotra Stelmacha wystąpiła również podczas Offensywy De Luxe w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu Trójka.
26 marca 2021 r. ukazał się debiutancki album Kaśki „Ciche dni”. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) – tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”).

21.08 SOSNOWSKI
Polski piosenkarz bluesowy z Warszawy, kompozytor, gitarzysta; gra również na banjo i instrumentach perkusyjnych. Ma charakterystyczny, chropowaty głos. Jego debiutancki album został zarejestrowany w całości na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej – stąd jego nazwa: “The Hand Luggage Studio”. 
Muzyk znany jest z występów na festiwalach: Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwałki Blues Festival, Polish Blues Challange czy Blues Maraton. Wystąpił na Męskim Graniu. Nagrodzony wyróżnieniami na Mateuszach Trójki, "Szczotą" na Offensywie De Luxe, a także Grand Prix na Suwałki Blues Festival czy 2. miejsce kategorii Odkrycie Roku magazynu Twój Blues. Polski reprezentant na European Blues Challange 2020 r. w Holandii. Nominowany do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Blues.

Polub nas na Facebook