Z opóźnieniem, ale z prawdziwą przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie mieszkanki Milanówka, młodej prawniczki – Dominiki Tomaszewskiej. Po zdobyciu,  w maju 2013, pierwszego miejsca w I edycji Przeglądu Poezji Śpiewanej "Truskawki w Milanówku", w grudniu 2013 zdobyła  drugie miejsce w  VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „ Piosenka jest dobra na wszystko”.

Konkurs, organizowany przez Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie oraz Studio Wokalne im. Jerzego Wasowskiego, jest poświęcony interpretacji piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. W konkursie, przeprowadzanym w trzech etapach, mogą startować amatorzy  i zawodowcy z całej Polski zarówno wokaliści, aktorzy jak i muzycy.

I etap to wstępne eliminacje, w trakcie których  jury w składzie: Barbara Krafftówna (przewodnicząca), Bogdan Hołownia, Paweł Sztompke, Agnieszka Wilczyńska, Marek Majewski przesłuchało nagrania na  płytach CD przysłanych przez zgłoszonych do konkursu.  W II etapie jury przesłuchało14 osób wyłonionych w I etapie, z których każda zaprezentowała po 2 utwory z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, wybierając finałową piątkę. W III etapie, w trakcie koncertu prowadzonego przez małżeństwo Jerzego i Monikę Wasowskich w Ośrodku Kultury Ochoty, została wyłoniona  trójka laureatów. Dominika Tomaszewska wykonywała utwory: Zosia i Ułani, z repertuaru  Ireny Kwiatkowskiej i S.O.S z repertuaru Kaliny Jędrusik.

Nad wokalnym przygotowaniem Dominiki Tomaszewskiej do konkursu czuwał śpiewak Dariusz Biernacki, społecznik, współpracujący od lat z Milanowskim Centrum Kultury. Laureatka, również współpracuje z MCK. Mieliśmy okazję kilka razy widzieć ją śpiewającą na scenie Teatru Letniego.

Laureatce składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych wokalnych sukcesów.

W Galerii znajdą Państwo kolejne zdjęcia z finałowego koncertu. Ich autorem jest Grzegorz Czyżewski z Ośrodka Kultury Ochoty.
Polub nas na Facebook