fot. Kamil Kubacki

W piątek, 8 listopada, w „Starym Kinie” miłośnicy jazzu mieli okazję wysłuchać koncertu „Komeda. Perspektywa Nowa” w wykonaniu: Tubis Trio (Maciej Tubis, Paweł Puszczało, Przemek Pacan) oraz aktorki i wokalistki Magdaleny Kumorek. Artystów i publiczność powitał znany już w Milanówku dziennikarz muzyczny Adam Dobrzyński, który po koncercie przeprowadził krótki wywiad z artystami.

Projekt „Komeda. Perspektywa Nova” artyści przygotowali na 50 rocznicę śmierci (23 kwietnia 2019 r.) Krzysztofa Komedy Trzcińskiego – lekarza laryngologa, a przede wszystkim świetnego kompozytora, którego przedwczesna śmierć (zmarł w wieku 38 lat) stanęła na drodze do światowej kariery.

Artyści rozpoczęli koncert piosenką „Ja nie chcę spać” z przedstawienia „Śniadanie u Tiffany’ego”, zaś zakończyli zaskakującą aranżacją utworu „Nim wstanie dzień” z filmu „Prawo i pięść”, znaną wcześniej z wykonania Edmunda Fettinga. Na bis usłyszeliśmy pochodzącą z  filmu „Nóż w wodzie” spokojną balladę, tym razem wykonaną w rytmie dance. Poza wcześniej wymienionymi utworami, podczas koncertu usłyszeliśmy między innymi: Szarą kolędę, Crazy girl – napisaną z myślą o żonie Zofii Komedowej oraz kołysankę z „Dziecka Rosemary”.

Podczas wywiadu po koncercie artyści przyznali, że realizacja projektu to praca zespołowa. Wszystko ewaluowało, powstawało na próbach. Spotykaliśmy się w różnych miastach. Kolejność utworów dobrana jest tak, by słuchacze nie zasnęli – dodała żartem Magdalena Kumorek. Artyści mówili także o swoich planach. Magdalena Kumorek ujawniła, że przygotowuje monodram, z którym z chęcią przyjedzie do Milanówka.

Tego, co „wyprawiali” muzycy nie podejmuję się opisać. Pełna wirtuozeria nie tylko w solówkach. Dzięki Magdalenie Kumorek, obdarzonej dobrze brzmiącym wokalem, usłyszeliśmy nie tylko piosenki, których podobno Komeda nie lubił, mimo iż zawdzięczał im największą popularność, (w większości z tekstami Osieckiej) to jeszcze przybliżono nam sylwetkę Komedy, poprzez przypomnienie szeregu anegdot.

Owocem mariażu Tubis Trio i Magdaleny Kumorek jest bardzo udane, wspólne poszukiwanie nowej wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy, docenione również przez publiczność piątkowego koncertu w Milanówku.

Zapraszamy do Galerii, w której zamieściliśmy zdjęcia z koncertu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Komeda. Perspektywa Nova


To może Cię zainteresować: