„Magia świąt zawsze zwycięża” to tytuł świątecznego przedstawienia, które miałam okazję zobaczyć w piątek, 14 grudnia , w Szkole Podstawowej nr 1 w Milanówku.

Gości zebranych w udekorowanej sali gimnastycznej powitała dyrektor Anna Sawwidis razem z nauczycielkami, które przygotowały to przedstawienie: Beatą Osiadacz  i Mariką Wojsław.

W świąteczną atmosferę wprowadził zebranych zespół „Arfik” i narratorzy, a także Mikołaj i anioły. W trakcie przedstawienia usłyszeliśmy dobrze dobrane strofy poezji i nastrojowe pieśni, w tym wzruszającą „Kolędę warszawską”.

Były także tańczące elfy i dobrze zagrana przez młodych aktorów opowieść o świątecznych przygotowaniach w domu wielopokoleniowej rodziny (sprzątanie, dekorowanie choinki, przygotowywanie potraw i zakupy prezentów dla członków rodziny), które chwilami wywoływały emocje i zdenerwowanie. Widzieliśmy troskę o samotnych chłopców, których zaproszono do domu. Na koniec wszyscy w zgodzie i świątecznej rodzinnej atmosferze zasiedli do wigilijnej wieczerzy.

Były zapowiedziane w zaproszeniu niespodzianki: kolęda „Cicha noc” zaśpiewana w duecie przez Beatę Osiadacz i Alicję Brzeską, która u wielu osób wywołała łzy wzruszenia, wspomnienia byłej wieloletniej dyrektor szkoły – Elżbiety Przeździeckiej oraz piosenki wykonane w języku niemieckim, angielskim i hiszpańskim  przez uczniów klasy VII i VIII.

Pod koniec przedstawienia wręczono uczniom nagrody za udział w Konkursie Plastycznym ”Lubię ludzi – jak to rozumiesz” w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka.

Przedstawienie zakończyła piosenka „Dzień jeden w roku” zaśpiewana wspólnie przez zespół „Arfik” i „Belfer Bend”.

A potem były podziękowania i życzenia. Gratulacje młodym artystom i organizatorom przedstawienia wraz ze świątecznymi życzeniami przekazał także obecny na przedstawieniu zastępca burmistrza - Ryszard Raban.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Magia świąt zawsze zwycięża