To tytuł Zielonego Koncertu, który w piątek, w Dniu Matki, odbył się w ZSG Nr 1 w Milanówku. Jak zwykle pomysłowy scenariusz, ogromne zaangażowanie młodych artystów i ich „artystycznej mateczki” – pani Beaty Osiadacz, której po koncercie uczniowie dziękowali bukietem kwiatów i uściskami.

Koncert rozpoczęła rozmowa dziennikarki z profesorem Rozumkiem, w zaimprowizowanym studiu telewizyjnym, na temat badań dotyczących słowa matka. Potem wyświetlono nagranie z wywiadów, które na ulicach Milanówka prowadziła młoda dziennikarka, zadając 2 pytania: jakimi słowami można zastąpić słowo matka i czym zajmują się współczesne matki?

Była chwila na reklamę, a potem teatr TV wystawił sztukę o zielonym kapturku i biednym wilku. Był teleturniej, w którym należało odpowiedzieć na trudne  pytanie – czy jajko zniesione przez koguta na granicy polsko-czeskiej będzie polskie czy czeskie?

Solistki: Ala Rutkowska i Hania Kaflik zaśpiewały 2 piosenki poświęcone matkom, a Jakub Stępniewski vel Zenon Martyniuk, w towarzystwie zespołu tanecznego wykonał  piosenkę „Przez Twe Oczy Zielone”.

W programie telewizyjnym mieliśmy również chóralne przerywniki, w których zespół „Arfik” wykonywał piosenki dedykowane  matkom, a na koniec oczywiście chóralnie składał matkom życzenia.

Scenki teatralne programu przygotowała pani Agnieszka Matus, zaś scenariusz i oprawę muzyczną pani Beata Osiadacz, której młodzież dziękowała słowami – jest Pani niesamowita, kochamy Panią.

Na widowni znalazło się wiele matek, a wśród nich burmistrz Wiesława Kwiatkowska, która, podobnie jak ja, opuściła uroczyste zakończenie roku akademickiego Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wiele matek ocierało łzy wzruszenia.  Można tylko żałować, że występami artystów z „Jedynki” nie interesują się nasi radni, w tym członkowie Komisji Kultury.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Mama, mamusia, mateczka