W sobotę, 7 października, odbył się wernisaż dwudniowej, kolejnej wystawy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Razem dla Milanówka i Centrum Środowisk Twórczych Willa Waleria, w pracowni Jana Szczepkowskiego przy Willi Waleria.

Nie mogłam być na wernisażu, ale następnego dnia miałam okazję zobaczyć prezentowane  na niej prace dwóch zaprzyjaźnionych twórców: Kirilla Datsouka z Rosji i Ignacego Łodzińskiego.

Kirill Datsouk - reprezentant klasycznej petersburskiej szkoły malarskiej, członek Stowarzyszenia Artystów Rosji, na wystawę przekazał portrety pięknych kobiet, ale także twarze grupy bezdomnych z moskiewskiego metra.

Ignacy Łodziński – architekt, człowiek wszechstronnie utalentowany, członek Stowarzyszenia Razem dla Milanówka oraz członek i współtwórcą Centrum Środowisk Twórczych Willa Waleria, pasjonujący się ceramiką, na wystawie prezentował  małe formy rzeźbiarskie – cykle figurek przedstawiających  postacie kupców bławatnych, sprzedawców ryb, błaznów, pierrotów, królów, aniołów z wyimaginowanego świata baśni oraz dekoracyjne plakiety i zawieszki o pięknych kolorach i fakturach.

Nie pierwszy raz, będąc na wystawach organizowanych w pracowni Jana Szczepkowskiego, z przykrością patrzę na warunki  w jakich organizowane są te wystawy. Jestem zdumiona, że Urząd Miasta wydając zgodę na organizowanie tu wystaw, wystaw na których często bywają osoby spoza Milanówka – nie zadbał przynajmniej o naprawę drzwi wejściowych, odmalowanie ścian i zapewnienie dobrego oświetlenia i ogrzewania. O bezpieczeństwie już nie wspomnę. Czy zastanowiono się jak to jest odbierane przez gości? Podobno Urząd zatrudnił specjalistę od promocji. Czy to miejsce nie jest przypadkiem anty promocją, czy dobrze świadczy o władzach samorządowych naszego Miasta? Miasta, w którym mieszka tak wielu twórców. Może warto by nad tym zastanowiła się pani Burmistrz i milanowscy radni, przede wszystkim członkowie Komisji Kultury.

Zdjęcia z wystawy znajdą Państwo w Galerii. Jest tam również zdjęcie plakatu, w którym organizatorzy zapraszają na wystawę fotografii, obrazów, ceramiki i przedmiotów nie-codziennego użytku Katarzyny i Piotra Borkowskich. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 21 października o godz. 18:00.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Międzynarodowa wystawa pt. „Człowiek farbą i gliną”