Nie będziemy tu pisali o zjawiskach atmosferycznych, ale o obrazie „Milanówek w śmietankowej mgle”, obrazie niezwykłym, bo namalowanym przez jedenastu milanowskich Twórców. W piątek, 3-go lutego, w Sali Wystawowej Urzędu Miasta Milanówka przy ul. Spacerowej, miał miejsce uroczysty wernisaż odsłonięcia obrazu i oficjalne przekazanie go miastu Milanówek dla celów promocyjnych.

Z otrzymanego zaproszenia mogliśmy się dowiedzieć że „Projekt zrealizowany przez artystów z Milanówka jest kontynuacją akcji zapoczątkowanej w Kazimierzu Dolnym. Tam właśnie powstał pierwszy obraz namalowany wspólnie przez artystów plastyków na jednym płótnie. Po kilku latach z wielkim powodzeniem podobny projekt został zrealizowany w Gdańsku, gdzie docelowo powstały trzy wielkoformatowe obrazy. Milanówek przyłączył się do akcji w czerwcu 2011 roku. Głównym celem wspólnego malowania, oprócz utrwalenia walorów estetycznych miasta w postaci konkretnego artefaktu, była promocja i integracja środowiska artystycznego Milanówka. W połowie czerwca, z okazji Festiwalu Otwarte Ogrody, w willi Waleria położono pierwsze plamy na płótnie o wymiarach 180 cm/300 cm. Przez całe lato, aż do końca października jedenastu milanowskich malarzy tworzyło dzieło „Milanówek w śmietankowej mgle”.

Twórcami obrazu są: Małgorzata Budziszewska, Olga Cieślak, Nina Gąsowska, Daria Grad, Ryszard Lynx Łobos, Maria Matuszewska, Barbara Matuszewska-Berg, Anna Rogala, Daria Selka-Bonna, Włodzimierz Starościak, Sylwia Sikora-Tyszka.

Na wernisaż przybyło dziewięciu artystów. Mówili o swojej pracy, pokazywali zgromadzonym gościom namalowane przez siebie wille i drzewa, przyznawali się do zawiązanych przyjaźni. Potwierdzili to wszystko, co napisano w zaproszeniu. Cel, który przyświecał Twórcom został więc osiągnięty.

Inicjatorką wspólnego malowania była malarka Daria Selka-Bonna, zaś nad koordynacją prac czuwała Dyrektor MCK Anna Osiadacz.

Przewodnicząca Rady Maria Sobczak i Burmistrz Jerzy Wysocki dziękując artystom, przekazali każdemu Kalendarz na 2012 rok, w którym znalazł się namalowany przez nich obraz. Artyści wraz z Burmistrzem uroczyście przecięli wstęgę i na prośbę zebranych pozowali do wspólnej fotografii.
Polub nas na Facebook