Na początku października Uniwersytety Trzeciego Wieku w naszej okolicy, uroczystą inauguracją rozpoczynają kolejny rok akademicki. W piątek, 6 października, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystej inauguracji już 13. roku akademickiego  Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zaproszonych gości i słuchaczy, którzy po brzegi wypełnili salę konferencyjną w budynku Urzędu Miasta przy ul. Spacerowej, powitała wiceprezes MU3W – Maria Barbarska. Maria Barbarska zapoznała również zebranych z bogatym programem semestru zimowego.

Następnie życzenia  słuchaczom złożyli: Burmistrz Wiesława Kwiatkowska z Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Marzeną Osiadacz, Kierownik OPS Krystyna Kott,  Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Terlikowski oraz Prezes Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Po złożeniu ślubowania przez trójkę nowych słuchaczy i odśpiewaniu Gaudeamus, zebrani wysłuchali ciekawego wykładu księdza Przemysława Ćwieka (teologa i filozofa, duszpasterza akademickiego i nauczyciela filozofii, zauroczonego górami, wikarego w parafii św. Jadwigi w Milanówku w latach 2002-2003) pt. Czy filozofia jest nam do życia koniecznie potrzebna.

Inaugurację zakończyła wspaniała uczta dla ucha – koncert w wykonaniu pani Barbary Wałaszek, współpracującej z panem Dariuszem Biernackim. Koncert rozpoczęła „Jesienna zaduma”, a potem wysłuchaliśmy kilku pieśni Okudżawy i kilku znanych tang.

Był również poczęstunek i długie rozmowy słuchaczy, którym chyba już brakowało środowych spotkań.

Na zakończenie przytoczę wypowiedź jednego z członków zarządu MU3W „ Myślę, że Dominika (była prezes MU3W, która przewodziła Uniwersytetowi przez 12 lat), patrząc z góry, jest z nas zadowolona.

Ja nie mam wątpliwości. Inauguracja była bardzo udana. Gratulacje.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: MU3W – Uroczysta Inauguracja 13. Roku Akademickiego