Pani Aleksandra Novina-Chacińska zaprosiła mieszkańców Milanówka na dziesiąte „Spotkanie z klasyką w Starym Kinie”. Spotkanie, które odbyło się w ostatnią niedzielę, miało tytuł „Z przedszkola na deski Opery – Egzamin”.

Egzaminowane były trzy młode dziewczęta, śpiewające w Chórze Bogorya w Grodzisku Mazowieckim: Klaudia Banaszek, Julia Zawadzka i Amelia Listwon.  Czteroosobowa komisja konkursowa była wyrozumiała – i słusznie, gdyż dziewczęta śpiewały pięknie i wszystkie otrzymały „6”. Podobno pojawiły się „-„ ale myślę, że to był żart pani Aleksandry, która ten koncert prowadziła. Przy fortepianie zasiadła - jak zwykle – prof. Ewa Szpakowska.

W drugiej części koncertu wystąpiły: Anna Jarmołowicz, Anetta Piechota i Marysia Wadołowska. W ich wykonaniu i oczywiście w wykonaniu Aleksandry Novina-Chacińskiej usłyszeliśmy arie z oper Giacomo Pucciniego, Antoniego Dworzaka, piękną „Pieśń o Willi” Franza Lehara oraz pieśni Richarda Wagnera i Franza Schuberta.  Śpiewały również egzaminowane dziewczęta.

To było kolejne wspaniałe spotkanie z klasyką w Starym Kinie.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Niedzielne „Spotkanie z klasyką w Starym Kinie”