Milanowski dzielnicowy i policjantka z grodziskiej komendy po raz kolejny spotkali się z seniorami w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Milanówku. Podczas rozmowy funkcjonariusze przestrzegali przed oszustwami metodą „na krewnego” lub „na policjanta” i apelowali o ostrożność podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami. Uczestnicy spotkania otrzymali również wiele informacji na temat bezpieczeństwa w różnych innych życiowych sytuacjach. Policjanci radzili jak ustrzec się przed zagrożeniami i właściwie reagować na podejrzane zachowania innych osób wobec nich.

Kolejne już spotkanie seniorów z  policjantami było jednym z elementów projektu realizowanego przez  Dzienny Dom Opieki Medycznej w Milanówku. Na podstawie przykładów z terenu powiatu grodziskiego i całego kraju funkcjonariusze przekazywali informacje o metodach, które wykorzystywane są przez przestępców wobec osób starszych po to, aby wyłudzić od nich pieniądze. Policjanci podpowiadali jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za członka rodziny, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP.  Przypominał dwie najważniejsze zasady w tym zakresie:

  • Policjant nigdy nie dzwoni z informacją o prowadzonej akcji.
  • Policja nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu (np. koszu na śmieci)

Policjanci przypominali także uczestnikom zasady prawidłowych zachowań w kontaktach z obcymi osobami przychodzącymi do ich domów. Apelowali także o dobre zabezpieczanie własnego mienia w każdym miejscu. Seniorzy zobowiązali się do przekazywania informacji i rad także innym swoim znajomym i członkom rodziny.

Polub nas na Facebook