Obiecanki cacanki, a…

Obiecanki cacanki, a…. Nie będę przytaczała drugiej części powiedzenia, które znaczy mniej więcej tyle, że obiecało się coś komuś, ale nie spełniło obietnicy. Tymi, którzy nie spełnili obietnicy są  w tym przypadku Burmistrz i Zastępca Burmistrza Milanówka, a sprawa dotyczy umożliwienia mieszkańcom dojazdu do domów.

W artykule „Wycieczka ulicami Milanówka” przypominałam warunki pogodowe, które zdaniem pani Burmistrz i Jej Zastępcy muszą być spełnione, by Urząd Miasta mógł pomóc mieszkańcom. Przypomnę  je jeszcze raz „Jesteśmy uzależnieni od pogody. Aby podjąć jakiekolwiek działania przywrócenia użyteczności nieprzejezdnych dróg, nawierzchnia powinna być wysuszona lub zamarznięta.” Obietnica natychmiastowego działania przy spełnieniu tych warunków padła z ust wspomnianych osób podczas środowego posiedzenia połączonych Komisji Rady Miasta.

Wydawać by się więc mogło, że jeszcze w sobotę sztab kryzysowy powołany przez Burmistrz podejmie obiecane działania. Szanowni Czytelnicy, nic z tych rzeczy. Ani w sobotę, ani w niedziele, ani w poniedziałek – sztab kryzysowy nie podjął żadnych działań. Jak poinformowali nas mieszkańcy, którzy przysyłają do redakcji rozpaczliwe listy, teraz naszym włodarzom przeszkadza leżący śnieg. Mieszkańcy się śmieją, oczywiście przez łzy i mówią:

„Złej tanecznicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy”, a inni „Rano rosa, w południe upał, a wieczorem komary”.

A oto fragmenty otrzymanych listów mieszkańców:

Bardzo prosimy o pomoc. Jesteśmy tu uwięzieni od piątku 09/03/2018  włącznie. Nie może do nas dojechać karetka, straż miejska, listonosz czy odbiór śmieci. Dzieci nie mogą dojść do szkoły, a my do pracy. To jest podwarszawska gmina. Milanówek ul Macierzanki.

Teraz to do tego można sobie nogi połamać na zamarzniętych koleinach, które są pod śniegiem.

Szanowni Mieszkańcy, jest nam bardzo przykro, że znaleźliście się w tak trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Niestety, wybraliśmy taką panią Burmistrz, która nie ma zwyczaju realizować obietnic, nawet tych składanych publicznie. Mogłabym tu przytoczyć ich długą listę i w przyszłości to zrobię.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Obiecanki cacanki, a…