Odbierz sadzonkę drzewa!

WuKaDka we współpracy z Urzędem Miasta Milanówka przygotowała akcję „Zielono nam” podczas której w dniu 17.06.2021 r. rozdawane będą sadzonki drzew iglastych i liściastych. Sadzonki będzie można otrzymać na peronie przystanku osobowego Milanówek Grudów oraz na terenie Urzędu Miasta w Milanówku przy ul. Kościuszki 45.

Warszawska Kolej Dojazdowa jest przewoźnikiem dla którego przyroda, równowaga ekologiczna, otaczający nas krajobraz oraz komfort życia w naszych małych ojczyznach są bardzo ważne. Stąd też pomysł na akcję „Zielono nam” i zaangażowanie gmin oraz naszych pasażerów w pomoc w nasadzenich kompensacyjnych po usunięciu drzew na odcinku linii Grodzisk Mazowiecki – Podkowa Leśna na potrzeby budowy drugiego toru. W tym celu WuKaDka podjęła współpracę z gminami na terenie których prowadzona jest inwestycja. Do tegorocznej akcji rozdawania sadzonek i sadzenia drzew włączyła się gmina Milanówek, która pomaga nam przekazać Państwu sadzonki oraz gmina Grodzisk Mazowiecki, której WKD przekazała 50 sztuk drzew lipy, które zostaną posadzone na terenie przestrzeni publicznej Gminy. W następnym roku przedsięwzięcie będzie kontynuowane we współpracy z innymi Gminami, które wyraziły chęć w nim udziału.

W ramach akcji „Zielono nam” prowadzonej w dniu 17.06.2021 r. (czwartek) na peronie przystanku osobowego Milanówek Grudów oraz na terenie Urzędu Miasta w Milanówku zostanie rozdanych łącznie 500 sztuk sadzonek drzew liściastych i iglastych. Sadzonki będą wydawane za okazaniem ważnego biletu okresowego WKD lub skasowanego nie później niż 01.05.2021 r. biletu jednorazowego WKD (tj. skasowanego w okresie od 01.05.2021 r. do 17.06.2021 r. włącznie). Akcja trwa w godzinach 11:30-14:00 lub do wyczerpania zapasów. Jedna osoba za okazaniem ww. biletu WKD może otrzymać jedną sadzonkę.

Serdecznie zapraszamy do odebrania sadzonki i posadzenia jej w swoim ogródku.

Niech będzie Nam zielono!

Polub nas na Facebook