W sobotę, 5 maja o godzinie 19.00, w Starym Kinie, odbył się koncert podsumowujący trwające od 28 maja warsztaty doskonalenia techniki wokalnej i interpretacji, prowadzony przez Aleksandrę Novina-Chacińską, mieszkankę Milanówka. Podczas koncertu usłyszeliśmy dziewięcioro, z jedenastki uczestników warsztatów, w dziełach znakomitych kompozytorów m. in. Mozarta, Verdiego, Dvoraka, Gounoda, Rachmaninowa. Śpiewakom na fortepianie towarzyszyła prof. Ewa Szpakowska.

To są już dziewiąte warsztaty prowadzone przez Aleksandrę Novina-Chacińską, znakomitą pedagog oraz laureatkę międzynarodowych konkursów wokalnych i solistkę operową, związaną od 2010 r z Teatrem Wielkim w Łodzi. Pani Aleksandra jest uczestniczką wielu kursów mistrzowskich w Polsce i za granicą.

Warsztaty, przy trudnych warunkach lokalowych Milanowskiego Centrum Kultury, odbywały się w Starym Kinie i w Galerii Matulka.

Prowadząc koncert finałowy Aleksandra Novina-Chacińska powiedziała między innymi: każdy śpiewak miał codziennie godzinę zajęć ze mną albo z panią profesor, a do miejsca, gdzie go gorąco powitano jak tu w Milanówku, będzie wracał wielokrotnie, jak ja do Wielunia.

A rzeczywiście, publiczność milanowska nagradzała śpiewaków gromkimi brawami i było za co, bo śpiewali pięknie, a niektórzy demonstrowali nie tylko świetny głos, ale także talent aktorski. Były oczywiście bisy, a koncert zakończył duet „Dziewczęta z Barcelony”  z operetki „Clivia”, w wykonaniu Magdaleny Dydo oraz Radosława Jastaka.

Było również wręczanie dyplomów uczestnikom warsztatów przez Aleksandrę Novinę-Chacińską i panią Burmistrz oraz podziękowania dla pani Burmistrz, pani Agnieszki Jakackiej i pani Anety Majak. Uczestnicy warsztatów dziękowali prowadzącej warsztaty i pani profesor, a jedna z nich Anna Jarmołowicz stwierdziła, że  pani Aleksandra Novina-Chacińska jest skarbem dla Milanówka.

Mam nadzieję, że ten skarb szybko nie zostanie zapomniany i będzie miał dla milanowskiej publiczności wiele ciekawych propozycji.

W Galerii znajdą Państwo wiele zdjęć z koncertu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Operamore - koncert finałowy warsztatów wokalnych