Opłatkowe spotkanie Środowiska AK Ośrodek „Mielizna”

Życzymy Wam byście żyli jak najdłużej i mogli cieszyć się, że Wasze ideały „Bóg, Honor, Ojczyzna”, o które tak dzielnie walczyliście, pielęgnuje młode pokolenie, tak licznie reprezentowane na dzisiejszym spotkaniu i podczas różnych uroczystości. To fragment życzeń złożonych przez księdza prałata Zbigniewa Szysza, honorowego kapelana Środowiska AK Ośrodek ,,Mielizna”.

Spotkanie zorganizowane przez: Zarząd Środowiska Związku Żołnierzy Armii Krajowej ,,Mielizna” Milanówek, Hufiec ZHP im. J. Kusocińskiego Milanówek i Stowarzyszenie Konserwatorów Czasu, odbyło się w sobotę, 7-go stycznia, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej przy ulicy Literackiej 20 w Milanówku.

Gości powitała Dyrektor Szkoły Marianna Frej, zapowiadając miłą niespodziankę - koncert kolęd w wykonaniu uczniów II klasy. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem zaśpiewali kilka kolęd. Po koncercie była modlitwa i życzenia, te oficjalne i te, składane sobie wzajemnie, podczas dzielenia się opłatkiem.

Do życzeń złożonych przez księdza prałata Zbigniewa Szysza dołączyli się: Przewodnicząca Rady Maria Sobczak, Burmistrz Jerzy Wysocki, Dyrektor Szkoły Marianna Frej i Komendant Hufca Dariusz Kopeć. Wszyscy życzyli sędziwym Bohaterom przede wszystkim zdrowia. Burmistrz do życzeń dołączył obietnicę zorganizowania parady wojskowej podczas obchodów najbliższej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, a także przeprosił za zorganizowanie w 2011 roku obchodów Święta Niepodległości w dniu poprzedzającym Święto, tłumacząc to chęcią umożliwienia udziału w uroczystości możliwie największej grupie młodzieży szkolnej. Kombatanci otrzymali od Burmistrza upominki: kalendarze, koszulki i milanowskie krówki. Dariusz Kopeć przekazał wyrazy wdzięczności za umożliwienie harcerzom pełnienia funkcji „oddziału służby pomocniczej” Środowiska „Mielizna”. Poinformował również, że swoją działalność rozpoczęło Stowarzyszenie Przyjaciół AK.

Przewodniczący Środowiska „Mielizna” Jan Szolc mówiąc, że czuje się skrępowany siedząc pomiędzy tak „wielkimi figurami”, podziękował tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tego spotkania i życzył wszystkim, nie tylko koleżankom i kolegom ze Środowiska Mielizna, by mieli wiele szczęścia i jak najmniej powodów do zmartwień.

Redakcja dołączając się do życzeń, serdecznie dziękuje za zaproszenie do udziału w opłatkowym spotkaniu. Mamy nadzieję, że umieszczone w Galerii zdjęcia, przybliżą Czytelnikom atmosferę tego wzruszającego spotkania.
 
 
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Opłatkowe spotkanie Środowiska AK Ośrodek „Mielizna”


To może Cię zainteresować: