Otwarcie hali sportowej w Milanówku

27 kwietnia 2007 r. przy Zespole Szkól Gminnych Nr 1 w Milanówku odbyło się  uroczyste otwarcie hali sportowej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: przedstawicielka MEN  przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego, który odczytał list od Adama Struzika, Starosta Powiatu Grodziskiego, Burmistrzowie Brwinowa i Podkowy Leśnej, Radna Wojewódzka i najbardziej znana polska panczenistka Erwina Ryś –Ferenc, Radni Powiatowi oraz Radni Milanówka, a także mieszkańcy miasta oraz grupa młodzieży.

Zebranych powitali Dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 Elżbieta Przeździecka oraz Burmistrz Milanówka Jerzy Wysocki.
Hala, jako obiekt pożytku publicznego, zwyczajowo została poświęcona przez Księdza proboszcza Parafii Matki Boskiej Bolesnej, a potem nastąpiło uroczyste i zbiorowe przecięcie wstęgi. Następnie w ramach uroczystości zaprezentowała się milanowska młodzież – w występach chóru, gimnastyce i nowoczesnym tańcu sportowym oraz recytacji poezji.
Budowa hali trwała kilka lat, kosztowała 6 mln zł, z czego 1 mln przekazało Ministerstwo Sportu. Obecna przedstawicielka MEN poinformowała o przyznaniu subwencji na doposażenie hali w kwocie 50 tys zł.

Hala jest nowoczesna i wygląda imponująco. Na trybunach może zasiąść 224 osoby. Miejmy nadzieję, że będzie dobrze służyła milanowskim dzieciom i młodzieży. Szkoda może tylko, że na uroczystym otwarciu obiektu, który ma przede wszystkim służyć najmłodszym mieszkańcom Milanówka – tych była tylko garstka, nie licząc dzieci biorących udziału w występach.

Polub nas na Facebook