Po otwarciu lodowisk w Grodzisku Mazowieckim (21 grudnia) i w Brwinowie (30 grudnia), miłośnicy łyżwiarstwa szybkiego i figurowego z Milanówka doczekali się otwarcia swojego lodowiska. Oficjalne otwarcie lodowiska, które znajduje się na terenie kąpieliska miejskiego, odbyło się w niedzielę, 15 stycznia 2017 r. o godz.15:00.

Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: burmistrz Wiesława Kwiatkowska, zastępca burmistrza Łukasz Stępień, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Aneta Majak, p.o. dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Joanna Pałuba, radny Jarosław Paćko i dwie dziewczynki.

W otwarciu lodowiska uczestniczył wielokrotny mistrz Polski w jeździe szybkiej, olimpijczyk – Sławomir Chmura, łyżwiarze z klubu sportowego działającego przy ZSG Nr 3 łącznie z trenerem Krzysztofem Filipiakiem oraz trójka łyżwiarzy figurowych z Klubu Sportowego „Ochota”, którzy swoimi występami uświetnili otwarcie lodowiska.

Dostawę kompletnego lodowiska zrealizowała spółka WM International z Krakowa i ona jest odpowiedzialna za jego bezawaryjną eksploatację aż do 15 kwietnia, jeżeli oczywiście pogoda będzie sprzyjała i demontaż. Koszt usługi to kwota 202 950,00 zł brutto. Za przeprowadzenie przetargu odpowiadało Milanowskie Centrum Kultury. Szybkie przyłączenie obiektu do sieci energetycznej PGE, co wcale nie jest takie łatwe, o czym przekonał się Grodzisk Maz. - zawdzięczamy Łukaszowi Stępniowi. Koszt podłączenia wyniósł 5 937 zł.

Zapraszając do przecięcia wstęgi radnego Jarosława Paćko burmistrz Wiesława Kwiatkowska stwierdziła, że wszystko zaczęło się od wizyty radnego w jej gabinecie, który przekazał informację, że wszyscy wokół mają lodowiska, a Milanówek nie.

Jestem pełna podziwu dla mocy sprawczej radnego Jarosława Paćko i mam propozycję, by udał się do pani burmistrz z informacją, że wszystkie gminy wokół mają domy kultury, a Milanówek  - NIE. Może wreszcie jakaś decyzja zapadnie i w tej ważnej dla mieszkańców Milanówka sprawie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Otwarcie lodowiska w Milanówku