W dniach 8 – 9 października otwieramy drzwi pracowni Jana Szczepkowskiego, by pokazać Państwu rzeczy niezwykłe, magiczne, sięgające w głąb historii, aż do najgłębszych korzeni naszej kultury.

„MESECINA – BLASK KSIĘŻYCA” - 9 października, godz. 19.00
Projekt muzyczny Agaty Harz i Barbary Wilińskiej, czołowych polskich pieśniarek muzyki korzeni:

„Mesecina” to życie serbskiej kobiety opowiedziane poprzez tradycyjne pieśni (weselne, kołysanki, miłosne itp). Kameralny godzinny koncert połączony z opowieścią o serbskich tradycjach. Obecnie tradycyjne pieśni słychać w Serbii znacznie częściej niż w Polsce i to w wykonaniu
młodych ludzi. Guślarze do tej pory gromadzą ogromną widownię, niczym gwiazdy rocka. Nadal tworzą pieśni, wiele z nich powstało pod wpływem wciąż świeżych wydarzeń wojennych i na chwałę prawdziwych przywódców narodu.

Koncert „Mesecina – Blask Księżyca” odbędzie się w niedzielę, 9 października 2016 roku, początek o godz. 19.00 w pracowni Jana Szczepkowskiego (Willa „Waleria”), przy ul. Spacerowej 20, w Milanówku.
Wstęp wolny.

„FARAS” - 8 – 9 października
Instalacja autorstwa Ignacego Łodzińskiego.

Instalacja „Faras”, to tylko fragment tworzonego w 2016 roku przez Ignacego Łodzińskiego cyklu tkanin zdobionych techniką batiku, inspirowanych średniowiecznym malarstwem nubijskim z Faras w Dolinie Nilu.

Instalacja, jak dekoracja teatralna posłuży za tło niedzielnego koncertu.

„Faras” będzie można oglądać w dniach 8 – 9 października 2016 roku w pracowni Jana Szczepkowskiego (Willa „Waleria”), przy ul. Spacerowej 20 w Milanówku, w godzinach 12.00 – 19.00.
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy
Stowarzyszenie Razem dla Milanówka
Centrum Środowisk Twórczych Willa „Waleria”

Konkursowy projekt Stowarzyszenia Razem dla Milanówka pt. „Otwieramy drzwi Walerii”, otrzymał dofinansowanie od Stowarzyszenia Europa i My działającego we współpracy z akademią Filantropii w Polsce w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji
Wolności.

Polub nas na Facebook