Pierwszy mural w Milanówku

Nowy mural w Milanówku!

11 listopada w Milanówek Miasto-ogród, przy ulicy Piłsudskiego 32 (koło poczty) powstał nowy mural. Byliśmy przy tym. Mural jest plonem konkursu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego, w ramach programu Działaj Lokalnie. Zwyciężył projekt Mai Tomaszewskiej, laureatki wielu podobnych konkursów i autorki kilku zrealizowanych już grodziskich murali. Wykonawcami była milanowska młodzież gimnazjalna, pod kierownictwem Agnieszki Krzysiak. Mural przedstawia podobizny Henryka i Stanisławy Witaczków - pionierów polskiego jedwabnictwa. [PS]

Opublikowany przez GTV Twoja okolica na 11 listopad 2016

Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego w niebanalny sposób uczciło tegoroczne Święto Niepodleglości. 11 i 12 listopada w centrum Milanówka przy ulicy Piłsudskiego 32, na ścianie budynku obok poczty, mimo padającego śniegu i mrozu, powstawał pierwszy w tym mieście mural. Stanowi on plon konkursu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego.

Jest  to część projektu "Łączy nas jedwab" dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce. Autorką projektu najwyżej ocenionego w konkursie jest grodziszczanka Maja Tomaszewska, która zaprojektowała też kilka istniejących już grodziskich murali.

Mural malowała, na podstawie przygotowanego zgodnie z projektem szablonu, młodzież ze Społecznego Gimnazjum w Milanówku pod kierownictwem Agnieszki Krzysiak. Mural upamiętnia szczególnie zasłużone dla Milanówka, a mało znane postaci Henryka i Stanisławy Witaczków - pionierów polskiego jedwabnictwa.

Polub nas na Facebook