Odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zagrożenia na jakie narażona jest młodzież w dzisiejszych czasach były głównymi tematami policyjnych prelekcji dla gimnazjalistów w Milanówku. Grodziscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną wyjaśniali uczniom konsekwencje prawne popełniania czynów karalnych i zachowań niezgodnych z prawem. Funkcjonariusze przestrzegali młodzież szczególnie przed sięganiem po alkohol, narkotyki i dopalacze.

21 stycznia policjanci grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną zorganizowali kolejne  spotkania z uczniami Zespołu Szkół Gminnych Nr 3 w Milanówku. Policyjne prelekcje dotyczyły odpowiedzialności prawnej nieletnich i zagrożeń, na które mogą w swoim życiu być narażeni gimnazjaliści.

Podczas spotkania policjanci przedstawiali praktyczne przykłady czynów karalnych oraz zjawisk demoralizacji i  wyjaśniali konsekwencje prawne takich zachowań. Celem zajęć z gimnazjalistami było uświadomienie im, jak ważne jest przestrzeganie zasad prawnych i unikanie zagrożeń w każdej sytuacji życiowej.

Polub nas na Facebook