W ostatnim miesiącu roku szkolnego grodziscy policjanci prowadzą zajęcia profilaktyczne związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Uczestnikami takiego spotkania byli ostatnio uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Milanówku. Podczas prelekcji funkcjonariusz przypominał dzieciom zasady właściwego zachowania w różnych miejscach i reagowania na zagrożenia. Ważnym tematem zajęć było bezpieczeństwo nad wodą i w ruchu drogowym.

Bezpieczeństwo najmłodszych w czasie wakacji jest dla policjantów ważnym elementem corocznej profilaktyki. Uczniowie uczestniczący ostatnio w spotkaniach z policjantem w milanowskiej szkole dowiedzieli się co robić, aby w czasie wolnym od zajęć nie narazić się na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Policyjny profilaktyk przypominał im zasady zachowania  w domu, na podwórku i na drodze. Omówił zagrożenia podczas wyjazdów w nieznane miejsca oraz w kontaktach z obcymi osobami. Nie zabrakło także rad dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz właściwego korzystania z internetu. W czasie spotkań funkcjonariusz sprawdzał również, czy dzieci znają numery alarmowe i potrafią właściwie zareagować w przypadku zagrożenia.

Polub nas na Facebook