Pomnik-Symbol Ojca Świętego w Milanówku - II edycja

Pomnik-Symbol Ojca Świętego ma powstać u zbiegu ulic Kościuszki i Mickiewicza. Myślą przewodnią i warunkiem postawionym projektantom było zaprojektowanie pomnika, który wkomponowałby się w tzw. małą architekturę i trzy dęby na skwerze.

Pierwsza edycja konkursu zorganizowana w ubiegłym roku w czerwcu nie przyniosła pożądanych efektów. Nie zgłoszono wtedy dobrych projektów, a co najważniejsze, nie dano szansy na ich ocenę mieszkańcom miasta. Wystawa trwała zaledwie 9 dni (20-29 czerwiec) i mało kto o niej wiedział. Edycja zorganizowana była pośpiesznie, a realizację koncepcji przewidziano na jesień. Dlaczego? Wiadomo! Społeczne protesty nie pozwoliły jednak na pośpiech w tak ważnej dla miasta sprawie. Protestowały organizacje działające na rzecz Milanówka i prasa lokalna.

Tym razem projekty pomnika symbolu Jana Pawła II wystawiono na dłużej w budynku MOK-u. Można je oglądać i oceniać od połowy stycznia, a konkurs zostanie rozstrzygnięty w marcu.

Zdaniem tych, którzy widzieli koncepcje poprzedniej edycji, obecne pomysły są o wiele lepsze, bardziej przemyślane artystycznie i architektonicznie. W dwu z nich wykorzystano motyw księgi, którą wszyscy na pewno pamiętają z dnia uroczystości pogrzebowych papieża Polaka.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pomnik-symbol Jana Pawła II w Milanówku - druga edycja konkursu