Temat stanu dróg gruntowych jest jednym z najczęściej powtarzających się problemów zgłaszanych nam przez mieszkańców Milanówka. Od lat przekazujemy te uwagi do urzędu i za każdym razem słyszymy tę samą odpowiedź – radni zdjęli środki na utrzymanie dróg gruntowych. Jest jednak szansa na przełamanie tego impasu.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Milanówka radni zgodzili się przekazać wnioskowane przez urząd środki na zakup równiarki. – Gdy zostałem burmistrzem, przekierowałem wszystkie formy usług zewnętrznych do urzędu. Mieliśmy z tego tytułu wiele oszczędności – mówił nam Burmistrz Piotr Remiszewski. – Niestety, ciągłe blokowania przez radnych wszystkiego, co może być widoczne w mieście, doprowadziło do takiej sytuacji, że nie było nas stać na zakup podstawowego sprzętu czy materiałów. Po tej naszej wieloletniej walce udało się na ostatniej sesji przekonać radnych, by przesunąć środki na zakup nowoczesnej równiarki.

Zakup równiarki pozwoli na utrzymywanie dróg gruntowych w znacznie lepszym stanie po dużo niższych kosztach. Dodatkowo równiarka będzie dostępna na potrzeby urzędu przez cały czas. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na jej zakup. Istnieje duża szansa, że chrzest bojowy przejdzie jeszcze w marcu tego roku.

 

Polub nas na Facebook