W dniu 6 grudnia 2013 roku, w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku i na miejscowym cmentarzu pożegnaliśmy Szymona Wdowiaka, człowieka gór, wybitnego polskiego twórcę filmów o tematyce  górskiej. Milanowianina od urodzenia.
 
Szymon Wdowiak z wykształcenia był geologiem, z zamiłowania taternikiem, alpinistą i himalaistą, uczestnikiem wielu ekstremalnych wypraw. Człowiekiem wrażliwym na piękno.
W swoich siedemdziesięciu  filmach, nagradzanych na festiwalach sztuki filmowej w kraju i zagranicą, Szymon Wdowiak ukazywał piękno, atmosferę i majestat Himalajów, Andów ale także Tatr i przyrody polskiej.
 
Podczas mszy świętej, ksiądz Stanisław Jurczuk wygłosił wzruszającą homilię, w której wiele miejsca poświęcił pasji zmarłego, podkreślając jego zasługi „w przybliżaniu nam dzieła Stwórcy”.
Po mszy świętej Szymona Wdowiaka żegnali przyjaciele ze studiów i z górskich wypraw, ci których zaraził miłością do gór oraz ci, którzy z podziwem patrzyli jak dźwigał na szczyty sprzęt fotograficzny po to, by również inni mogli zobaczyć to piękno, które on miał szczęście widzieć.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pożegnaliśmy Szymona Wdowiaka