Finał odbył się 21 stycznia br., podobnie jak w latach ubiegłych, w gościnnym Milanowskim Przedszkolu Nr 1 „Pod zielonym listkiem”. Zgłoszenia były przyjmowane do 5 stycznia. Przesłuchania odbywały się w dniach 11-12 stycznia, a młodym wokalistom przysłuchiwała się trójka jurorów: Dagmara Jaworska, Wojciech Ruciński i Jerzy Smolarek. To już XVII edycja konkursu. Jak ten czas leci!

Konkurs jest organizowany w czterech kategoriach: dzieci w wieku przedszkolnym oraz 5-6 latki, uczniowie klas 1-4, uczniowie klas 5-8 oraz uczniowie liceów i osoby dorosłe. Na konkurs przysłano  sto zgłoszeń. W konkursie należało zaśpiewać: kolędę, pastorałkę oraz piosenkę o tematyce świąteczno-zimowej. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz liceów. Pomysłodawcą konkursu była niedawno pożegnana Małgorzata Trębińska, której pamięć uczciliśmy chwilą zadumy (na fotelu stojącym na scenie w drugiej części koncertu finałowego leżała biała róża). Na jednym ze zdjęć w galerii widać, jak przeżywają wystąpienia swoich „wokalnych  wychowanków” ci, którzy przygotowywali ich do konkursu.

Podczas finału odbyło się ogłoszenie wyników, koncert laureatów i wręczenie laureatom nagród. Niestety, dwie laureatki pierwszych miejsc nie wystąpiły: w kategorii 5 - 6 latki solo Róża Tarczyńska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaktorowie i w katgorii klasy 5 - 8 Patrycja Korszeń ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Milanówku (nagrodę odebrała mama).

Honorowym patronatem konkurs wokalny objęli: Paweł Makuch – prezydent Pruszkowa, Grzegorz Benedykciński – burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Zenon Reszka – burmistrz Błonia, Maciej Śliwerski – wójt Jaktorowa i gospodarz gminy, w której odbywał się konkurs – Piotr Remiszewski burmistrz Milanówka.

Jak wielokrotnie podkreślała, zawsze uśmiechnięta dyrektor Przedszkola Nr 1 – Dorota Malarska, to organizacyjne przedsięwzięcie nie mogło by się odbyć gdyby nie sponsorzy: Firma MPM, Ośrodek Szkolenia Kierowców oraz Firma Pomorski i syn.

Współorganizatorem konkursu było Milanowskie Centrum Kultury, któremu zawdzięczamy sprawnie działające nagłośnienie i oświetlenie.
Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski wręczał nagrody laureatom pierwszych miejsc oraz składał gratulacje uzdolnionym wykonawcom, ich rodzicom oraz dziadkom, bo przecież w sobotę mieliśmy dzień babci, a w niedzielę dzień dziadka.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji na naszym profilu FB, a laureatów przedstawiamy w galerii

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Poznaliśmy laureatów "Zimy w Milanówku"