Milanówek pozyskał 3 125 000 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na projekt „Milanowskie Centrum Usług Społecznych”, opracowany przez OPS. Projekt w całości jest finansowany przez środki zewnętrzne. Nie wymaga środków własnych.

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępu mieszkańcom Milanówka do zintegrowanych, przystępnych cenowo, wysokiej jakości usług społecznych, takich jak: usługi rehabilitacyjne w miejscu zamieszkania oraz w gabinecie, usługi naprawcze typu "złota rączka" w miejscu zamieszkania, usługi transportowe dla osób z niepełnosprawnościami i starszych door-to-door, usługi pralnicze, usługi kosmetyczno-fryzjerskie w miejscu zamieszkania, pomoc wytchnieniowa dla opiekunów osób niepełnosprawnych, warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców i opiekunów, badania profilaktyczne lub inne usługi profilaktyczne z zakresu zdrowia i usługi dotyczącej organizowania społeczności lokalnej, prowadzenie Milanowskiego Klubu Seniora w okresie realizacji projektu, realizacja sąsiedzkich usług opiekuńczych, realizacja e-usługi (usługa polegająca na zakupie 20 opasek monitorujących i ich monitorowania), prowadzenie konsultacji specjalistycznych (w zależności od zdiagnozowanych potrzeb: prawnych, medycznych, socjalnych itp.), realizacja usług usprawniających.

Projekt obejmuje również opieką młodzież ze spektrum autyzmu, co jest szczególnie istotne w sytuacji braku systemowych rozwiązań. Może uda się część środków z dotacji przeznaczyć na remont  Domu Treningowego przy ul. Wylot (na zdjęciu)?

Projekt realizowany będzie od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2023r.

To duży sukces. Gratulujemy i życzymy sprawnej realizacji projektu.

Polub nas na Facebook