W minionym tygodniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali jedną z milanowski producentek krówek, Konstancję D-D. Kobieta usłyszała zarzuty zakupu fałszywych faktur na kwotę ok. 2,4 mln złotych, a cała sprawa jest elementem szerszego śledztwa.

Firma Konstancji D-D specjalizowała się w produkcji spersonalizowanych cukierków reklamowych. Producentka została zatrzymana na polecenie prokuratury 7 września br. Jak poinformowało CBA - W toku śledztwa ustalono, że podejrzana w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, w okresie od marca 2018 r. do września 2019 r. nabyła fikcyjne faktury VAT, które służyły do obniżenia należnych zobowiązań podatkowych z tytułu podatku VAT i PIT.

Producentka cukierków została doprowadzona do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie postawiono jej zarzuty. - Jak wynika z ustaleń śledczych, łączna kwota fikcyjnych faktur użytych przez podejrzaną wyniosła ponad 2,4 miliona złotych, zaś łączna kwota uszczupleń zobowiązań podatkowych - nie mniej niż 830 tys. złotych (ponad 450 tys. zł z tytułu podatku VAT oraz ponad 375 tys. zł z tytułu PIT) – tłumaczył rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś.

Wobec Konstancji D-D prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Może grozić do 8 lat więzienia.

Całą sprawa jest efektem czynności prowadzonych w śledztwie dotyczącym spółki z branży eventowej, w którym głównym podejrzanym jest 49-latek. - Mężczyzna podejrzany jest o popełnienie tzw. zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 mln złotych – poinformował  rzecznik Prokuratury Marcin Saduś. - W toku śledztwa zgromadzono dowodowy wskazujące, że poświadczające nieprawdę faktury były dystrybuowane przez współpracującą z podejrzanym warszawską księgową. Wśród kilkudziesięciu osób biorących udział w procederze znalazły się również osoby publicznie znane, w tym przedstawiciele świata show-biznesu. - dodał Marcin Saduś. CBA zaznacza, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Polub nas na Facebook