W sobotę, 4 lipca o godz. 20:00, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii, w Letniej Strefie Kąpieliska Retro wystartowało „Letnie granie”. Aneta Majak dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury witając zespół i publiczność przyznała, że zazdrościła   innym gminom „Sąsiedzkiego  grania”, zaprosiła więc do współpracy Kasię Gizińską, jego organizatorkę. Obie panie obiecały, że koncerty wprawdzie nie w prywatnych ogrodach, ale na terenie kąpieliska będą odbywały się co tydzień, a  muzyka będzie różnorodna. Już w następną sobotę usłyszymy Luis Nubiola Trio, proponujące muzykę jazzową.

Rebeka to polski zespół muzyczny, a właściwie duet wykonujący, w sposób żywiołowy electro pop. Został założony w 2008 roku w Poznaniu przez Iwonę Skwarek. Bartosz Szczęsny dołączył do Rebeki w 2010 roku.

Zespół obok keyboardów, wykorzystuje syntezatory wirtualne, komputerowe, analogowy moog, a także bardziej rockowe instrumenty, jak bas i gitara elektryczna, przy czym Iwona śpiewa, gra na gitarze i obsługuje elektronikę, zaś Bartosz posługuje się syntezatorami, instrumentami klawiszowymi i gra na gitarze basowej, ale w jednym z wykonywanych utworów usłyszeliśmy również głos Bartosza. Melodie i teksty dostarcza Iwona Skwarek, zaś Bartosz Szczęsny aranżuje utwory.

Podczas milanowskiego koncertu zespół wykonał 10 utworów, między innymi: Fale, Perfect man, Melancholia, Pocałunek, Nothing to give, Jaskiniowa dziewczyna, a na bis Today.

Iwona Skwarek wielokrotnie zachęcała publiczność do tańca. Pod koniec koncertu znaleźli się odważni. Dobrym pomysłem było uruchomienie urządzenia generującego bańki mydlane, dzięki czemu dzieci ganiające bańki nie przeszkadzały rodzicom w odbiorze koncertu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zespół „Rebeka” rozpoczął „Letnie granie”