W niedzielę, 16 września, po uroczystej Mszy Odpustowej z procesją wokół kościoła, na terenie zgromadzenia Sióstr Sług Jezusa, redakcja miała przyjemność uczestniczyć w Rodzinnym Festynie Odpustowym, który odbył się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.  Organizatorami Festynu byli: Parafia Matki Bożej Bolesnej, Milanowskie Centrum Kultury i zespół parafialnego Caritas.

Program festynu był bardzo bogaty:

  • tańce przy melodiach proponowanych  przez muzyczne trio,
  • występ dzieci z publicznego przedszkola nr 1 „Pod Dębowym Listkiem” (przedszkole przygotowało również dla dzieci atrakcyjne zabawy),
  • przedstawienie Amatorskiego Teatru Rodziców pt. „Sierotka Marysia co gąski zgubiła”, na motywach baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. W przedstawieniu poza rodzicami wystąpili: dwaj wikariusze z naszej parafii, siostry ze Zgromadzenia Sług Jezusa i oczywiście dzieci,
  • występ parafialnej scholii,
  • pieśni w wykonaniu pana Darka Biernackiego i Jego przyjaciół na 100-lecie odzyskania niepodległości (Capella Milanoviensis, pani Barbara Wałaszek, uczestnicy warsztatów wokalnych, akompaniament pani Alicja Brzeska)
  • nagrodzenie uczestniczących w dwóch konkursach: plastycznym – „Maryja - Królową Polski” i kulinarnym, na najlepsze ciasto festynu.

Festyn zakończył się już o zmroku, przedstawieniem „Historia Polski w etiudach”.

Było jeszcze wiele innych atrakcji: loteria fantowa, prezentacja wozu strażackiego przez druhów z OSP, porady lekarskie i mierzenie ciśnienia przez dr Ewę Kolecką, porady dla rowerzystów udzielane przez Straż Miejską, możliwość przejażdżki bryczką i na kucyku, zabawy sportowe i puszczanie bajek mydlanych. Dla tych, którzy byli tu długo i zgłodnieli przygotowano grochówkę, kiełbaski z rożna i smakowite ciasta.

Na ogromne uznanie zasłużyli wszyscy występujący artyści oraz ci wszyscy, którzy zadbali o to, by zarówno dorośli jak i dzieci nie nudzili się ani chwili.

Atmosferę festynu przybliżą Państwu zdjęcia zamieszczone w Galerii.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Rodzinny Festyn w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku