Smak wspomnień Agnieszki Perepeczko

„Milanówek ukochany, Zaciszna 14. Wszystko wróciło. Kulinaria są tylko pretekstem” – tymi słowami rozpoczęła spotkanie z mieszkańcami Milanówka Pani Agnieszka, gdzie wychowała się i dorastała.

Spotkanie, promujące najnowszą książkę Pani Agnieszki, przebiegało w kameralnej atmosferze swojskości i swobody. Barwne opowieści serialowej Simony przeplatane były pytaniami i wspomnieniami milanowskich znajomych z dawnych lat. Autorka powróciła we wspomnieniach do uroków życia w Milanówku w nie najłatwiejszych latach 60-tych, do zasobności spiżarni domu na Zacisznej (książka w pewnej mierze ma charakter kulinarny), do atmosfery „otwartego domu”, który prowadzili jej rodzice. Opowiadała historie z dzieciństwa i młodości. Cytowała fragmenty swojej książki „Śniadanie w łóżku i inne rozkosze... kulinarne” z tamtego okresu życia. Humorystycznie opowiadała o swoim dorastaniu i rozmawiała z koleżankami ze szkolnej ławy o wybrykach młodości.

Ze szczególnym sentymentem aktorka wspominała chwile przeżyte w Melbourne w Australii, gdy na jednym ze spotkań jej przyjaciółka - Jolanta Zykun wykonała specjalnie dla Pani Agnieszki piosenkę Wojciecha Młynarskiego „Truskawki w Milanówku”. Ta sama przyjaciółka zaśpiewała ją również 1 grudnia w Milanówku.
Pani Agnieszka opowiadała też o swoim australijskim życiu, o ciężkiej pracy emigrantki i swoim pierwszym australijskim domu, nawiązując do klimatów domu rodzinnego na Zacisznej. Przytaczała anegdoty i wątki z życia towarzyskiego (kulisy znajomości z premierem Dunstonem) oraz zawodowego (z planu serialu „M jak Miłość”). Na wielkie prośby publiczności uchyliła rąbka tajemnicy losów serialowej bohaterki Simony.

Książkę, którą Pani Agnieszka dedykowała swojemu zmarłemu mężowi Markowi Perepeczko, wydana została w Milanówku przez Wydawnictwo Nowy Świat. Po spotkaniu jego uczestnicy mogli porozmawiać z Panią Agnieszką, która podpisywała swoją książkę.

Polub nas na Facebook