Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedził Szkołę Podstawową w Milanówku. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom skutków prawnych jakie mogą ponieść w związku z nieprawidłowym zachowaniem w szkole i poza nią. Uczniowie dowiedzieli się również jak bezpiecznie serfować po internecie by nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Podczas zorganizowanych spotkań w klasach IV i V policjant rozmawiał z uczniami o odpowiedzialności prawnej oraz poruszył zagadnienia dotyczące przejawów demoralizacji wśród młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest definicja nieletniego, małoletniego oraz zapoznali się z konsekwencjami prawnymi za popełnienie czynu karalnego.

Była to również doskonała okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film profilaktyczny i aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat bezpieczeństwa. Policjanci mają nadzieję, że takie spotkania pozwolą uczniom szkół podstawowych zapoznać się z przepisami obowiązującego prawa oraz zagrożeniami, które mogą ich spotkać w codziennym życiu.

Polub nas na Facebook