Stanisław Sojka w Saloniku z kulturą

Koncertem Stanisława Sojki i Andrzeja Jagodzińskiego oraz występem Jacka Federowicza rozpoczął się w milanowskim Teatrze Letnim cykl spotkań z ludźmi kultury i sztuki - Salonik z kulturą.

Salonik z kulturą to nowy projekt nowego dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Milanówku – Anny Osiadacz.  Zakłada on cykliczne (raz w miesiącu) spotkania mieszkańców Milanówka z ludźmi kultury i sztuki.

W pierwszym spotkaniu w Saloniku z kulturą, które rozpoczęło się specjalną piosenką „Salonik”, zaśpiewaną przez Antoniego Murackiego – gospodarza programu, jazz i bluesa wykonywał zespół Andrzeja Jagodzińskiego – znakomitego pianisty i jazzowego interpretatora muzyki klasycznej.
Nutę wesołości do wysokiego „C”, dodał Jacek Federowicz – satyryk, znany z niekonwencjonalnego Dziennika Telewizyjnego. Tym razem ostrze satyry skierowane zostało przeciwko politykom i ludziom show biznesu. Ostatnia część wieczoru na scenie należała do gwiazdy wieczoru Stanisława Sojki, który uraczył publiczność nowymi fortyepianowymi aranżacjami polskiej poezji i i starymi przebojami.
Dwie godziny spędzone w piątkowy wieczór w Saloniku z kulturą mogły zaspokoić gusta najbardziej wybrednych. I jak przystało na inaugurację cyklu, sala pękała w przysłowiowych szwach.
 
Zapał, z jakim pani Anna Osiadacz podeszła do odświeżenia nie tylko wnętrza Teatru Letniego, ale także promocji zdarzeń kulturalnych i ich realizacji, zasługują na wielkie słowa uznania. Imprezy kulturalne w Milanówku zaczynają zaskakiwać nie tylko pomysłowością i wysokim poziomem, ale nareszcie  przestają być przypadkowe, o czym świadczy program artystyczny CKiP.
Nowy wizerunek Teatr Letni zyskał dzięki żywym kolorom z elementami grafiki (kwitnące drzewo – wykonała milanowska malarka na jedwabiu – Barbara Berg Matuszewska). Scena wygląda bardziej profesjonalnie dzięki nowemu górnemu i dolnemu oświetleniu sceny, a także dzięki nowym kotarom. Klimat salonikowy uzupełnia kawiarenka z nowymi stolikami.  – Mam nadzieję, że to kwitnące drzewo w rogu będzie symbol ośrodka, w którym już unosi się dobra energia – mówiła, witając gości, Anna Osiadacz. – Od wizji do ich realizacji jest daleka droga. Mamy wiele wizji, które chcemy realizować. Sondaże i rozmowy z Państwem wskazują, że przydałaby się kawiarenka kulturalna – miejsce, gdzie będziemy mogli się spotykać, zapraszać gości odwiedzających Milanówek i gdzie w sezonie letnim będą odbywały się koncerty. Dzięki wsparciu pana Burmistrza będzie to, mamy nadzieję, możliwe.

 Już 13 lutego w Teatrze Letnim zabrzmi muzyka klezmerska. Rozpocznie ona nowy cykliczny projekt "Kultury Świata". Biletów na ten koncert od dawna już nie można kupić, co tylko świadczy o zapotrzebowaniu publiczności na nowe klimaty i szerokim  zainteresowaniu koncertem i kulturą żydowską. Serdecznie gratulujemy nowej pani dyrektor pomysłów i determinacji w działaniu!
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Salonik z kulturą - Stanisław Sojka