Już 2 lata milanowskie dzieci uczęszczają do nowego budynku samorządowego przedszkola. Jak powiedziała Dorota Malarska dyrektor przedszkola, zapowiadając przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”, które było jedną z atrakcji bogatego programu uroczystości, fabuła tej bajki przypomina trochę naszą historię – z bardzo trudnych warunków, w których poprzednio funkcjonowaliśmy, przenieśliśmy się do pałacu.

Święto przedszkola było obchodzone w sobotę, 17 listopada 2012 r. Uroczystość rozpoczęła się o godz.10.00. Dyrektor Dorota Malarska powitała burmistrza Jerzego Wysockiego, przewodniczącą Rady Marię Sobczak, wielu milanowskich radnych i pracowników UM oraz bardzo licznie zebranych członków rodzin przedszkolaków.

Po wystąpieniu burmistrza i przekazaniu prezentu od władz miasta, miał miejsce wspaniały występ najmłodszych przedszkolaków. Maluchy deklamowały, śpiewały i tańczyły, a rozemocjowani rodzice i dziadkowie często wykonywali gesty świadczące o tym, że „grają” razem ze swoimi pociechami.

Po występie maluchów, nagrodzonym gromkimi brawami, miało miejsce uhonorowanie Rady Miasta „Dębowym Listkiem” i posadzenie dębu przez obu wiceprzewodniczących Rady. Dyrektor przedszkola złożyła również podziękowanie kilku osobom, w tym Annie Witkowskiej, wspaniałej nauczycielce i reedukatorce, która wystąpiła z inicjatywą zbierania przez dzieci kasztanów, które następnie sprzedano, a za uzyskane pieniądze kupiono karmę dla psów i przekazano ją do schroniska przy ul. Brwinowskiej w Milanówku.. Dzieci zebrały 2,5 t kasztanów. Wspaniała inicjatywa.

Następnie zaproszono gości, a szczególnie licznie zgromadzone dzieci do sal, w których czekało na nie wiele atrakcji, przybliżających zwyczaje, muzykę i potrawy z kilku krajów: Anglii, Francji, Krajów Dalekiego Wschodu, Włoch i oczywiście Polski. Największą popularnością cieszyły się Włochy.

O godz. 12.00 rozpoczęło się przedstawienie „Kopciuszka”, w którym wystąpili rodzice i pracownicy przedszkola. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

Myślę, że atmosferę tej bardzo udanej uroczystości, najlepiej oddadzą zdjęcia zamieszczone w Galerii. Pomysłodawcy i organizatorzy uroczystości oraz mali i duzi aktorzy zasłużyli na brawa.
 
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Milanowskiego Przedszkola