W sobotę, 19 października, milanowskie Publiczne Przedszkole Nr 1 „Pod Dębowym Listkiem” obchodziło swoje 6. urodziny. Program święta, realizowany w ramach projektu „Milanówek Czyta” wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną,  był wyjątkowo bogaty i przewidywał nie tylko atrakcje dla dzieci ale również dla rodziców.

O tym, że w przedszkolu dzieje się coś ciekawego było widać z daleka po ilości samochodów stojących  nie tylko na ul. Fiderkiewicza. Wchodzący mogli zostawić wierzchnie okrycie i parasole w szatni, a ci zmarznięci i przemoczeni napić się gorącej kawy, herbaty oraz posilić się smacznymi ciastkami w  kawiarence. Wszyscy byli „dekorowani” okolicznościowymi naklejkami.

Główne atrakcje odbywały się na piętrze. Licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie oraz przyjaciele i znajomi przedszkolaków zasiedli w „sali widowiskowej”. Niestety nie dla wszystkich licznie przybyłych wystarczyło miejsc siedzących. Miejsce na podłodze pod sceną zajęły najmłodsze dzieci.

Po oficjalnych powitaniach dowiedzieliśmy się, że w filii Przedszkola przy ul. Podgórnej będzie doposażony plac zabaw i będzie on dostępny dla wszystkich dzieci, również po godzinach pracy przedszkola.  Następnie na scenę wbiegła duża grupa pięknie ubranych przedszkolaków. Podczas występów przedszkolaków mogliśmy podziwiać talenty wokalne, taneczne i aktorskie młodych artystów. Cieszy fakt, że w tej grupie znalazły się również dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi. Tolerancji dla inności musimy uczyć od najmłodszych lat i nasze milanowskie przedszkole tę ideę  realizuje.

Były także nagrody dla dzieci, które przygotowały najpiękniejsze zakładki do książek. Wszystkie  wyeksponowano na jednej ze ścian. Mogliśmy je oglądać. Wielu oglądających było zaskoczonych pomysłowością przedszkolaków.

Miało też miejsce uroczyste otwarcie, poprzez przecięcie wstęgi, pierwszego  punktu bibliotecznego. W punkcie bibliotecznym w przedszkolu będą gromadzone książki dla dzieci, ale również dla rodziców, tematycznie związane z wychowaniem dzieci.

A po krótkiej przerwie, koniecznej dla wniesienia na scenę dekoracji, podziwialiśmy rodziców w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Rodzice wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i talentem aktorskim, a nawet tanecznym. Jedna z mam czytała strofy wiersza, a aktorzy: tatusiowie i mamusie,  świetnie wcielali się nie tylko w rolę babci, dziadka i wnuczka ale także w rolę zwierząt pomagających im przy wyciąganiu rzepki. Przedstawienie rodziców było nagradzane brawami przez młodą i starszą publiczność. Rodzice pomyśleli także o kanapeczkach z rzepą, którymi częstowali dzieci.

Prezenty dla Jubilata - zestaw zabawek dla przedszkolaków przekazała Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Marianna Frej.  Nie mogło zabraknąć już tradycyjnego posadzenia drzewa. Tym razem drzewo sadziły wspólnie inicjatorki projektu „Milanówek Czyta”: dyrektor Przedszkola Dorota Malarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewelina Pawłowska i mieszkanka Milanówka Mira Opalińska.

Po części oficjalnej dzieci zaproszono do sal przedszkolnych, gdzie przygotowano dla nich wiele atrakcji. A o godz.16.00 w przedszkolu odbyło się spotkanie z Krystyną Czubówną, ale o tym spotkaniu napiszemy w innym artykule.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Przedszkola Nr 1 w Milanówku