W tym roku, 7. urodziny Publicznego Przedszkola Nr 1 „Pod Dębowym Listkiem” obchodziliśmy w sobotę, 18 listopada. Hasłem przewodnim tegorocznego świętowania była aktywność fizyczna i zdrowie, a nasz siedmiolatek w swoje urodziny cieszył się nie tylko z licznych gości, ale także ze świetnie wyposażonej sali do terapii sensorycznej.

Jak zwykle sala widowiskowa na I piętrze była wypełniona rodzicami, dziadkami i rodzeństwem przedszkolaków. Wśród gości była Burmistrz Wiesława Kwiatkowska, wielu radnych oraz pracownicy Referatu Oświaty Urzędu Miasta.

Dyrektor Dorota Malarska powitała zebranych, a szczególnie serdecznie przedszkolaków. Z wdziękiem przyjęła gratulacje od pani Burmistrz za wytrwałość w walce o salę do terapii sensorycznej, dziękując za wsparcie jej inicjatywy (więcej informacji o  integracji sensorycznej i terapii zaburzeń znajdą Państwo http://www.pstis.pl/pl/html/index.php?v2=block&str=podstrona_terapia). Dzieci, i nie tylko, mogły sprawdzić działanie urządzeń zainstalowanych w sali, z której będą korzystały również dzieci ze szkół podstawowych.  Dowiedziałam się, że ta sala ma swoją nieoficjalną nazwę – Ocean Zmysłów i wydaje się, że z tą nazwą trafiono w „dziesiątkę”.

Dyrektor Dorocie Malarskiej gratulujemy spełnienia marzeń, tym bardziej, że w tych marzeniach była troska o dobro dzieci.

Poza jak zwykle wspaniałymi występami maluchów, goście mogli uczestniczyć w wielu warsztatach: karate, tańca, plastycznych, ratownictwa medycznego prowadzonego przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku, prezentacji dbałości o zęby oraz  o nasze kręgosłupy, badaniu poziomu tlenu w wydychanym powietrzu wykonywanym przez zaprzyjaźniony Sanepid – wszystko w trosce o zdrowie i rekreację. Podziwialiśmy również sadzenie dorodnej morwy, która przed wielu laty była prawie symbolem Milanówka. A o godz. 14.00 rozpoczęło się przedstawienie sztuki „Tadek niejadek”, którą wcześniej mogliśmy zobaczyć podczas festynu organizowanego przy parafii Matki Bożej Bolesnej. Talent aktorów-amatorów występujących w sztuce, w tym dwóch naszych wikarych, podziwiały licznie zgromadzone dzieci. Proszę zobaczyć na zdjęciach w galerii z jaką uwaga wpatrują się w to co dzieje się na scenie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Przedszkola "Pod Dębowym Listkiem"