fot. Bożena Ciesielka

Podobnie jak w latach ubiegłych, w listopadzie świętowaliśmy urodziny Publicznego Przedszkola Nr 1 „Pod Dębowym Listkiem”. W tym roku uroczystość odbyła się w sobotę, 24  listopada. Jak co roku były piękne występy przedszkolaków, tym razem nawiązujące do 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Dyrektor Dorota Malarska powitała zebranych, a szczególnie serdecznie przedszkolaków i nowe władze samorządowe. Po powitaniu, występach maluchów nagradzanych burzliwymi brawami przez zebranych, krótkim wystąpieniu nowego burmistrza Piotra Remiszewskiego, przedszkolakom przekazano prezenty od władz samorządowych. Następnie miało miejsce posadzenie kolejnego urodzinowego drzewa.

Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami przeszły do sal, w których odbywały się ciekawe warsztaty, w tym: plastyczne, tańca i bezpiecznego poruszania się maluchów po ulicach miasta. Dyrektor Dorota Malarska zaprosiła również gości do świetnie wyposażonej sali terapii sensorycznej „Ocean Zmysłów”,  w której przekazała wiele ciekawych informacji o roli poszczególnych urządzeń w tej terapii. Zainteresowanym tematem sugerujemy zapoznanie się z informacjami podanymi na stronie http://www.pstis.pl/pl/html/index.php?v2=block&str=podstrona_terapia.   Radni, którzy odwiedzili tę salę zastanawiali się, jak można ją wykorzystać w godzinach popołudniowych, bo dzieci które potrzebują tego typu terapii jest w Milanówku wiele. Tu niestety jest problem wynikający z braku specjalistów.

Razem z przedszkolakami, ich rodzicami i dziadkami świętowali liczni przedstawiciele naszych władz samorządowych, dyrektorzy szkół publicznych, a także księżą: ks. Stanisław Jurczuk - prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej i wikary z parafii Matki Bożej Bolesnej – ksiądz Paweł.

Przedszkole przygotowało również poczęstunek dla wszystkich świętujących.

Zapraszamy do Galerii, w której zamieściliśmy wiele zdjęć przybliżających atmosferę świętowania.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Przedszkola „Pod Dębowym Listkiem”