Warsztaty kreatywne z Leosje!

Milanowskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie! Loesje [luszje], czyli po polsku Lusia albo Luśka to imię młodej Holenderki, która wierzy, że słowo może zmienić otaczający nas świat. Grupa Loesje jest najbardziej rozpoznawana w Holandii i jej rodzinnym Arnhem, jednak z czasem jej idea rozprzestrzeniła się na cały świat. A teraz wreszcie zawitała do Milanówka! Tworzą oni minimalistyczne, czarno-białe plakaty. Lecz nie sami. Teksty powstają podczas warsztatów, które bazują na technikach kreatywnego pisania i pokazują, jak wyrażać myśli w postaci zwięzłych, niekonwencjonalnych haseł. W ten sposób zmienimy naszą przestrzeń!

Leosje Poland przeprowadzą dwa warsztaty w Milanówku. Pierwszy (22 maja) będzie dotyczył tłumaczeń tekstów istniejących w innych językach. Będzie wycieczką w poszukiwaniu ich polskich odpowiedników i poznawania niuansów różnych języków.

Na drugich warsztatach (29 maja) z kreatywnego pisania będziemy oddawać się zabawie w skojarzenia słowne i wspólnie tworzyć krótkie teksty na plakaty. Pobawimy się schematami językowymi i wyrazimy myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych haseł.

Powstałe hasła pojawią się w przestrzeni publicznej Milanówka, ożywią nasze miasto, przemówią do jego mieszkańców.

Wstęp na warsztaty w formie stacjonarnej wolny. Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy pod adresem: a.majak@mckmilanowek.pl w tytule maila należy wpisać „Warsztaty Loesje”

 

Polub nas na Facebook