To tytuł jasełek,  które wystawili uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej ZSG nr 1 w Milanówku, w dniu 18 grudnia 2015. Mogliśmy podziwiać ich talenty aktorskie, wokalne, instrumentalne i taneczne, a także kolędować wspólnie z zespołami: Arfik i Belfer Bend. Burmistrz Wiesława Kwiatkowska złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a ksiądz Adam zaprosił na Orszak Trzech Króli, który w dniu 6 stycznia o 13.30 ruszy spod kościoła Matki Bożej Bolesnej. Charakter i atmosferę tego przedstawienia najlepiej oddają zdjęcia zamieszczone w galerii.

Przed kilku laty na przedstawienia przygotowywane przez uczniów tej szkoły zapraszali mnie sąsiedzi. Teraz ich starsze dzieci są już studentami, a młodsze uczęszczają do klasy maturalnej. A ja, fanka młodych artystów tej szkoły i pani Beaty Osiadacz, nauczycielki muzyki i plastyki, inicjatora i głównego twórcy przedstawień – czekam zawsze z niecierpliwością na kolejne zaproszenie, bez względu na to czy jest to koncert wiosenny, jesienny, czy jasełka.

W przeszłości wielokrotnie pisałam o tych przedstawieniach. Zastanawiałam się, jak to się dzieje, że tyle zdolnych wokalnie i tanecznie dzieci chodzi właśnie do tej szkoły. Wydaje mi się, że już wiem. Młodym artystom sprzyjała poprzednia dyrektor Elżbieta Przeździecka. Atmosferę tę podtrzymuje obecna dyrektor Edyta Sawicka-Domasiewicz. Oczywiście nie byłoby koncertów i przedstawień, gdyby nie inicjatywa i twórczy zapał Beaty Osiadacz. Zapał, którym pani Beata zaraża innych nauczycieli, a dzieciom pozwala uwierzyć, że potrafią, że im się uda.

Pisałam również, że szkoda by tak piękne przedstawienia były grane tylko raz, że należy je włączyć w program imprez przygotowywany przez Milanowskie Centrum Kultury. Ucieszyłam się więc bardzo, gdy w programie przedświątecznej soboty znalazły się występy uczniów milanowskich szkół, w tym koncert kolęd, który zaproponowali nam uczniowie ZSG nr 1, wspierani przez Beatę Osiadacz i kilku innych nauczycieli. Tak trzymać.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wędrówka do betlejemskiej stajenki