W sobotę, 6 lutego, w Galerii Matulka w Milanówku zrobiło się bardzo kolorowo. To dzięki olejnym obrazom, mieszkającej w pobliskiej Owczarni  - Katarzyny Borkowskiej.

Pani Katarzyna wybrała na wystawę ponad 20 obrazów, które jak powiedziała prezentują jej kilkuletnią twórczość malarską. Różnorodna tematyka obrazów, od gąsek na łące i kotków na fotelu, poprzez bardzo kolorowe stylizowane domki przypominające ilustracje bajek dla dzieci, po tajemnicze kobiety - potwierdza trafność tytułu wystawy „W moim magicznym domu wszystko się zdarzyć może”.

Twórczość Kasi Borkowskiej nie ogranicza się tylko do malarstwa. Tworzy również oryginalną biżuterię, przyciągającą niebanalnym połączeniem barw.

Katarzyna Borkowska dzieciństwo spędziła w podwarszawskim Pruszkowie. Tu ukończyła szkołę podstawową i średnią. Potem przeprowadziła się do Komorowa, a obecnie mieszka we wsi Owczarnia. Przed maturą uczęszczała do Państwowego Ogniska Plastycznego im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim, gdzie pod czujnym okiem malarza profesora Aleksandra Turka uczyła się rysunku i malarstwa. Po maturze ukończyła Policealne Studium Plastyczne „Collage” w Warszawie na kierunku reklama wizualna, wystawiennictwo. Łącząc pasję malarską z zamiłowaniem do przyrody udała się na studia z ochrony środowiska. To zamiłowanie do przyrody możemy zauważyć w wielu jej obrazach. W ubiegłym roku wzięła udział w corocznym festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej.

Na wernisaż przybyło wiele osób. Tych, którym nie udało się przyjść do Galerii Matulka, zapraszamy do naszej Galerii.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wernisaż wystawy Katarzyny Borkowskiej