Wpadł złodziej rowerów

Milanowscy strażnicy miejscy po pościgu zatrzymali 28-latka, który próbował ukraść rower. Policjanci z miejscowego komisariatu szybko wyjaśnili, że ten sam mężczyzna 3 tygodnie temu dokonał kradzieży innego roweru. Piotr S. usłyszał 2 zarzuty i dobrowolnie poddał się karze. Za kradzieże grozi nawet 5 lat więzienia.

Podczas sprawdzania monitoringu milanowscy strażnicy miejscy zwrócili uwagę na mężczyznę kręcącego się w pobliżu stojaków na rowery w okolicy dworca PKP. Dalsza obserwacja jego zachowania potwierdziła, że próbuje on cążkami przeciąć linkę zabezpieczającą jeden z rowerów. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do interwencji. Na ich widok mężczyzna zaczął uciekać i mimo poleceń strażników nie zamierzał zatrzymać się. Pościg trwał jednak nie długo i 28-latek został zatrzymany.

Strażnicy przekazali mężczyznę policjantom z milanowskiego komisariatu. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli sprawdzać przebieg innych kradzieży rowerów w tej okolicy. Szybko wyjaśnili, że 28-latek był sprawcą także kradzieży roweru sprzed 3 tygodni. Piotr S. usłyszał zarzut kradzieży roweru i usiłowania kradzieży. Mężczyzna przyznał się do obu przestępstw i dobrowolnie poddał karze. Za kradzieże grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Polub nas na Facebook