W minionym tygodniu Burmistrz Milanówka rozmawiał z Szefem Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej Weber V.B. Shih'em. Omawiano kwestie współpracy z przedstawicielem Tajwanu w zakresie ochrony środowiska, edukacji, czy kwestii rewitalizacji Turczynka.

Spotkanie miało miejsce w czwartek w siedzibie Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce - Taipei Representative Office in Poland. Warto dodać, że Weber V.B. Shih'em z którym rozmawiał Burmistrz był Ambasadorem w St. Vincent & Grenadines, a także Szefem misji na Łotwie. Sprawował także funkcję Dyrektora Generalnego Departamentu Gospodarki i Handlu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RCh. Przed przyjazdem do Polski zajmował stanowisko Sekretarza Generalnego tajwańskiego ICDF (International Cooperation and Development Fund). W rozmowie uczestniczył również pan Colin Kao, dyrektor Wydziału Politycznego Biura Tajpej oraz pani Corinna Hu, dyrektor do spraw publicznych.

W czasie rozmowy omawiano kwestię współpracy Milanówka z przedstawicielstwem Tajwanu, na rozmaitych płaszczyznach: ochrony środowisk poprzez ewentualną implementację programu "Combating Climate Chance Taiwan Can Help" oraz edukacji (program w ramach umowy o współpracy w tym zakresie, skierowany do osób w wieku 18-30 lat).

Szefowie Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Warszawie (de facto pełni techniczną rolę ambasady tego kraju w naszym państwie), zainteresowali się zarówno Milanówkiem, jako niezwykle atrakcyjnym miastem dbającym o środowisko naturalne, jak również zespołem willowym w Turczynku.

Niebawem przedstawiciele Biura odwiedzą Milanówek aby prowadzić dalsze rozmowy w kwestii ew. współpracy przy rewitalizacji Turczynka na cele edukacyjno-kulturalne.

 

Polub nas na Facebook