Wszystkie drogi muszą być przejezdne!

Wszystkie drogi muszą być przejezdne - to cel, który przyświeca działaniom podejmowanym przez Urząd Miasta w Milanówku. O stanie nawierzchni milanowskich dróg z Ryszardem Rabanem Zastępcą Burmistrza Milanówka, rozmawia Ewa Kubacka.

Ewa Kubacka: Panie Burmistrzu, ostatnio w komentarzach pod naszymi artykułami pojawiły się wpisy mieszkańców, którzy narzekają na nawierzchnię milanowskich dróg, wymieniając głównie ulice z południowej części miasta. Przejechałam tymi ulicami. Trudno mieszkańcom nie przyznać racji. Mieszkańcy są przekonani, że południowa część miasta to w dalszym ciągu Milanówek B.

Ryszard Raban: W Milanówku wiele ulic ma nawierzchnię w fatalnym stanie. Są to zaniedbania z kilku kadencji. Wiele ulic ma nawierzchnię gruntową i to zarówno po południowej jak i północnej stronie miasta. Niestety, przy obecnych warunkach pogodowych, do momentu obeschnięcia gruntu - nie możemy przystąpić do naprawy ich nawierzchni. Nie mogę się jednak zgodzić, że południowa część miasta to Milanówek B. Z oceny stanu dróg wykonywanej corocznie przez zewnętrzną firmę wynika, że najgorszy stan dróg jest w centrum miasta, szczególnie na drogach, które mają nawierzchnię z trylinki.

EK: Biorąc pod uwagę wyniki tej oceny, nasuwa się pytanie – co Urząd Miasta zamierza w związku z tym zrobić?

R.R: To oczywiście zależy od funduszy, którymi będziemy na ten cel dysponowali. Póki co budżet przeznaczony na drogi pozwala tylko na budowę ulic: Herberta w 70% dofinansowanej ze środków zewnętrznych oraz końcowej części ulicy Kochanowskiego. Niestety, również możliwości remontu dróg zostały znacznie ograniczone przez zmniejszenie przez Radę Miasta kwoty na to przeznaczonej, z kwoty 1,5 mln zł do kwoty 0,5 mln zł. Uważamy jednak, że nawet te ograniczone środki w pierwszej kolejności powinny być wykorzystane na poprawienie nawierzchni dróg tam, gdzie ruch jest największy, a więc w ciągach handlowych, w okolicach szkół, przedszkoli, przychodni, kościołów. Zamierzamy wystąpić do Rady Miasta z wnioskiem o powrót do poprzedniej kwoty na remont dróg. Mamy do czynienia z dziwną sytuacją, w której my chętnie podejmujemy się remontu dróg, mieszkańcy tych prac oczekują, a Rada Miasta zabiera pieniądze. Błędne koło.


Pelna treść artykułu dostępna będzie już od środy, 11 marca br., w numerze 2 naszej papierowej gazety!

W numerze między innymi:

  • Dostała panele, wycięli jej drzewa - Kulisy projektu fotowoltaicznego MPWiK
  • Wywiad z Burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim
  • Podsumowanie Grodziskich Splotów
  • Wiosna ludów - czyli kilka słów o lokalnych referendach
  • Jak zabezpieczyć się przed Koronawirusem
  • Luiza Złotkowska kończy karierę
  • Podsumowanie konsultacji SSL CPK
Polub nas na Facebook