Wybrano pomysły w budżecie obywatelskim

Szanowni Państwo zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone do Milanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie trwało od 3 do 30 listopada 2014 r. Wzięło w nim udział 286 mieszkańców Milanówka. Najwiekszą liczbę głosów uzyskał:

Pomysł nr 9 - "Budowa placu zabaw na terenie Zespołu Szkół Gminnych nr 1"
Pomysł nr 1 - "Wykonanie ścieżek rowerowych łączących sąsiednie gminy"
Możliwe wykonanie dokumentacji projektowej budowy ścieżek rowerowych. Koszt realizacji całości pomysłu przekracza środki zaplanowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Gmina przystąpiła do projektu PTO zakładającego budowę ścieżek rowerowych
Pomysł nr 13 - "Zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Warszawskiej od domu Piekarskiego do sklepu ogrodniczego i stworzenie warunków dla ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej – ładna zieleń, miejska fontanna z miejscami do spotkań, stworzenie dogodnych warunków do lokalizacji i rozwoju milanowskich przedsiębiorców"
Zamknięcie możliwe po przejęciu drogi od Powiatowego Zarządcy Dróg. W ramach kwoty przeznaczonej na realizację budżetu obywatelskiego można wykonać: zamknięcie ulicy wraz ze zmianą organizacji ruchu, ustawienie ławek oraz montaż oświetlenia. W przypadku zgody PZD zadanie do realizacji w 2015 roku

Kolejnym etapem będzie przedstawienie wyników głosowania Radzie Miasta Milanówka, która ostatecznie podejmie decyzję o przeznaczeniu środków Budżetu Obywatelskiego.

Za wszystkie Państwa głosy serdecznie dziękujemy.

Polub nas na Facebook