Zapraszamy na koncert muzyki włoskiej

Zapraszamy na wyjątkowy koncert “Il Prezzo Della Libertà” w wykonaniu włoskich artystów Luciano D’Abbruzzo i Alessandro De Berti, organizowany we współpracy z Istituto Italiano Cultura di Varsavia / Włoskim Instytutem Kultury i Stowarzyszeniem Przyjazne Jutro.

Wydarzenie odbędziecie się 25 października 2020 o g. 18.00 w Starym Kinie (ul. Piłsudskiego 33).

Rezerwacja biletów w Milanowskim Centrum Kultury pod numerem 22 758 32 34.
Koszt biletu: 15 zł

Na wydarzeniu obowiązują wszystkie aktualne zasady bezpieczeństwa i wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Sanepidu.


Luciano D’Abbruzzo to pianista, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz poeta. Koncertował w całych Włoszech. Grał w Stolicy Apostolskiej na koncercie dla Papieża Jana Pawła II, dzieląc scenę razem z Bobem Dylanem. W 2010 roku został uhonorowany tytułem Obrońcy Praw Człowieka. Jesienią 2019 roku ukazała się najnowsza płyta Artysty „Il Guardiano del Bosco” („Strażnik lasu”). Związany z Rzymem oraz miejscowością Vico nel Lazio.

Alessandro De Berti jest gitarzystą, kompozytorem, producentem muzycznym, a także artystą plastykiem. Szlify gitarowe pobierał od najlepszych gitarzystów z Italii: Luca Zamponi, Giorgio Cocilovo, Bebo Ferra, Dario Faiella. Produkował i komponował utwory m.in. dla włoskiej gwiazdy Giorgia (250 tys. sprzedanych egzemplarzy albumu „Stonata”). Prowadzi autorskie seminaria z pisania utworów muzycznych oraz improwizacji, jest również nauczycielem gry na gitarze w Rzymie i Mediolanie.

Zaprezentują przed Państwem nostalgiczną, emocjonalną muzykę, ocierającą się o poezję śpiewaną połączoną z elementami popu i muzyki rockowej.

Polub nas na Facebook