Zapraszamy na Święto Miasta Milanówka 3 i 4 września!

Dużo tańca, muzyki, pięknych strojów nawiązujących do epoki oraz klimatu międzywojennych kawiarenek i teatrzyków – tak po raz drugi będzie wyglądało Święto Miasta Milanówka.

Na ulicy Warszawskiej pojawią się szczudlarze, kataryniarze, teatr uliczny oraz riksze rowerowe. Od godz. 9.00 na Warszawskiej zagoszczą stoiska i kramy Targów Dobrego Smaku. Będzie można obejrzeć i nabyć piękne, ręcznie malowane jedwabie, zjeść smakołyki wytwarzane dawnymi metodami oraz podziwiać limuzyny z lat dwudziestych i trzydziestych. W sobotę 3 września zapraszamy na bal na Warszawskiej przed Przystankiem Cafe. W trakcie balu oprócz znanych piosenek takich jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Ada to nie wypada”, będziemy mogli podziwiać pokazy mody, scenki teatralne oraz popisy młodych wokalistów, którzy wcielą się w gwiazdy dwudziestolecia. Zaplanowaliśmy krótki performance teatru ulicznego oraz wiele atrakcji muzyczno – tanecznych. Sobotnią gwiazdą Święta Miasta będzie występ znanego aktora Zbigniewa Zamachowskiego, który zaprezentuje swój recital muzyczno - kabaretowy.

O godzinie 15.00 Przedszkole  nr 1 i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na akcję „Milanówek czyta” oraz stylowy teatrzyk dla dzieci.

Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego przygotowało dla chętnych ciekawe warsztaty i zaprasza na się finisaż wystawy „Dotyk Jedwabiu”.

Podczas Święta Miasta będziecie Państwo mogli wstąpić do stylowych kawiarenek, na skwerze przed Pocztą oraz obejrzeć wystawę poświęconą WKD. W tym roku Warszawska Kolej Dojazdowa (dawna EKD) świętuje jubileusz osiemdziesięciolecia.

Drugiego dnia Święta Miasta,  4. września, zapraszamy na Milanowski Wimbledon na kortach ziemnych przy ulicy Krakowskiej. O godzinie 15.00 ruszają Mistrzostwa Milanówka Kobiet, a następnie odbędą się gry pokazowe najlepszych milanowskich tenisistów. Wimbledonowi będą towarzyszyły dwie wystawy fotograficzne: „ Ptaki naszych okolic” oraz „Orły Milanowskiego Tenisa” autorstwa Jacka Wierzejskiego. Zostaną także zaprezentowane ryciny, obrazy i książki związane z tenisem pochodzące z prywatnej kolekcji Jerzego Zielińskiego.  Podczas imprezy odbędzie się aukcja zdjęć, z której dochód zostanie przekazany milanowskiemu schronisku dla zwierząt.

Niedziela 4. września będzie także dniem święta milanowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, która w tym roku obchodzi 105. lecie swojego istnienia. Z tej okazji strażacy zapraszają do siebie wszystkich mieszkańców miasta na potańcówkę na dechach. Początek zabawy – o godzinie 17.30. Ochotnicza Straż Pożarna zachęca także do wzięcia udziału we mszy świętej w ich intencji, która zostanie odprawiona w Kościele Świętej Jadwigi Śląskiej o godz. 12.30. Po mszy druhowie i zaproszeni goście przejdą paradą przez miasto do swojej siedziby przy ulicy Warszawskiej 18 na uroczysty apel.

W niedzielę, w godzinach między 14.00 a 19.00 po Milanówku będą jeździły limuzyny z lat dwudziestych i trzydziestych. Po uprzednim zarezerwowaniu przejażdżki (rezerwacje na kortach ziemnych przy ul. Krakowskiej) będziecie Państwo mogli udać się na krótką przejażdżkę zabytkowym samochodem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zgłaszali do nas swoje propozycje dotyczące programu Święta Miasta oraz aktywnie włączyli się w prace na rzecz wrześniowego świeta. Wiele Państwa pomysłów zainspirowało zespół programowy pracujący przy tym wydarzeniu, sporo proponowanych inicjatyw zostanie zrealizowanych podczas weekendu 3. i 4. września.

Prologiem naszego wspólnego świętowania w tym roku będzie piątkowa (2.09.) potańcówka na dechach u strażaków.

Zapraszamy na Święto Miasta Milanówka i zachęcamy do ciekawych przebrań w stylu lat dwudziestych i trzydziestych. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone. Bawmy się wspólnie tak dobrze jak bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie w jednej z piękniejszych epok w dziejach naszej historii.

Polub nas na Facebook