Za agresywne zachowania wobec funkcjonariusza publicznego odpowiedzą dwaj młodzi mężczyźni. 19-latek i 18-latek zostali zatrzymani tuż po zdarzeniu w Milanówku. Adrian J. usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej strażnika miejskiego i dobrowolnie poddał się karze za to przestępstwo. Adam C. odpowie przed sądem za znieważenie funkcjonariusza.

Po 22.00 grodziscy policjanci zostali wezwani do Milanówka, gdzie strażnicy miejscy przeprowadzali interwencję wobec grupy osób zakłócającej porządek publiczny. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej dwóch młodych mężczyzn dokonało znieważenia i naruszenia nietykalności interweniującego strażnika. Jeden z nich został ujęty tuż po zdarzeniu, a drugi oddalił się w kierunku dworca PKP. Po krótkim poszukiwaniu podejrzewana osoba również została zatrzymana. 

19-latek i 18-latek trafili do celi grodziskiej komendy. Po zgromadzeniu materiałów, Adrian J. usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej strażnika i dobrowolnie poddał się karze. Adam C. odpowie za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Za obydwa przestępstwa kodeks karny przewiduje od roku do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook