Żegnamy Marię Płóciennikową, wielką popularyzatorkę czytelnictwa

Liczna rzesza czytelników milanowskiej Biblioteki Parafialnej im. Biskupa Jerzego Modzelewskiego z głębokim  żalem przyjęła śmierć swojej wieloletniej bibliotekarki Marii Płóciennikowej. Pani Maria zmarła 22 stycznia 2012 r. w wieku 81 lat. Niemal do ostatnich dni wiernie służyła swoim czytelnikom pełniąc dyżury, a służba ta trwała nieprzerwanie przez 25 lat. 

Wszyscy, którzy odwiedzali  bibliotekę mają świadomość tego, że tak zapalonych popularyzatorów czytelnictwa nie spotyka się zbyt często w dobie komputerów i Internetu, z którego korzystała chętnie, aby wyławiać informacje dot. nowości książkowych.

Pani Maria Płóciennikowa urodziła się 1.04.1931 r. w Radzyminie, była ekonomistką. Przez wiele lat pracowała w Zakładach Jedwabiu Naturalnego w Milanówku. Od 25 lat z powodzeniem prowadziła miejscową Bibliotekę Parafialną, ciesząc się szacunkiem i uznaniem czytelników, którym nie szczędziła czasu doradzając wybór właściwej lektury, a młodzieży pomagając w podejmowaniu niekiedy trudnych decyzji życiowych.
Msza żałobna w kościele św. Jadwigi Śląskiej (Milanówek, ul. Kościuszki 40) rozpocznie się w piątek 27 stycznia br. o godz. 14.00. Kazanie pożegnalne wygłosi ks. Prałat Zbigniew Szysz. Po mszy nastąpi wyprowadzenie zwłok na miejscowy cmentarz parafialny. Pani Maria na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Koło Przyjaciół Biblioteki Parafialnej w Milanówku

Polub nas na Facebook