CBŚP zatrzymało komendanta policji w Nadarzynie

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało komendanta komisariatu policji w Nadarzynie oraz jego żonę. Funkcjonariusz po przedstawieniu zarzutów został tymczasowo aresztowany. W trakcie działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej, ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w piątkowe popołudnie wykonując czynności w powiecie pruszkowskim zatrzymali  dwie osoby. Kobieta po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona, natomiast zatrzymano mężczyznę, policjanta, który po przedstawieniu zarzutów został tymczasowo aresztowany. Podczas działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej,  ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie funkcjonariuszowi przedstawiono zarzuty o czyny z art. 54 i 37 kks oraz art. 13 par. 1 kk w związku z art. 12a ustawy z dnia 2 marca 2001 o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Wczoraj Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Polub nas na Facebook