Skrzyżowanie ulic Platanowej, Księdza Bronisława Markiewicza oraz drogi w kierunku Krakowian w Młochowie, mimo wyraźnego oznakowania, jest miejscem, w którym często dochodzi do kolizji pojazdów. Fakt ten zauważony został przez zarządcę drogi Powiatowy Zarząd Dróg w Pruszkowie, które podjęło decyzję o wybudowaniu w tym miejscu skrzyżowania z ruchem okrężnym. Prace już się rozpoczęły.

Prace rozpoczną się od wykonania odwodnienia, przebudowy sieci gazowej, wodociągowej i teletechnicznej, oświetlenia, a po wybudowaniu ronda wykonany zostanie również remont jezdni oraz chodnika od nowego ronda do Alei Kasztanowej.

Nowy układ skrzyżowania zajmie dużo większy teren niż dotychczasowy, dlatego w pierwszej kolejności konieczna była wycinka drzew. Niestety, rosło ich tu sporo i to wiele dorodnych okazów, dlatego żal patrzeć na powycinane kilkudziesięcioletnie kasztanowce, klony i akacje, które padły ofiarami inwestycji. Od poniedziałku na plac budowy wkroczyły już ekipy wykonawcy, którym jest firma Fal-Bruk.

W związku z prowadzonymi pracami pojawią się spore utrudnienia w ruchu pojazdów. Prace prowadzone będą etapami i trasy objazdów będą zmieniały się w miarę postępu robót. W pierwszym etapie zamknięty zostanie zjazd ze skrzyżowania w ul. Ks. Bronisława Markiewicza, a do Parol będzie można dojechać przez Krakowiany. W drugim etapie sytuacja zostanie odwrócona, zamknięty będzie wyjazd w kierunku Krakowian, a objazd poprowadzony zostanie przez Parole. W trzecim oraz czwartym etapie przejazd będzie odbywał się jezdnią zwężoną do jednej nitki. Będziemy wówczas mieli tu ruch wahadłowy, sterowny przez pracowników. W pierwszym i drugim etapie zmianie ulegnie również trasa i rozmieszczenie przystanków podmiejskiej linii 733, dlatego pasażerowie powinni zapoznać się ze zmianami. Informacje dostępne są na stronie urzędu gminy oraz ZTM Warszawa.

 

Polub nas na Facebook