Adama Drame, mistrz djembe z Burkina Faso w Podkowie Leśnej!

Legendarny mistrz gry na djembe wystąpi w Podkowie Leśnej już 15 lutego. Koncert poprzedzi film o wybitnym artyście zrealizowany przez Adama Różańskiego - mieszkańca Podkowy!

Adama Drame to wybitny muzyk afrykański, pochodzący z Burkina Faso, grający na djembe, najpopularniejszym bębnie zachodniej Afryki, od 40 lat koncertujący na całym świecie. Artysta wydał 18 autorskich płyt. Koncert poprzedzi pokaz filmu dokumentalnego o artyście pt. "Opowieść Griota" z 2008 r., (50 min., koodprodukcja francusko-polska), zrealizowanego przez Adama Różańskiego, również muzyka. Film gościł na wielu miedzynarodowych festiwalach, m.in. na Pan African Film Festival w Los Angeles.

Bilety w cenie 25 zł - rezerwacja (od 3 lutego): olga.zdybel@ckiopodkowa.pl lub bezpośrednio przed koncertem.

Oto co o artyście mówi reżyser filmu A.Różański: Adama Drame jest potomkiem dumnego rodu griotów, kasty muzyków, opowiadaczy historii i strażników zachowania tradycji afrykańskiej. To współczesny muzyk, ale także ortodoksyjnie wierny tradycji griot. To Afrykańczyk zagrożony ekonomicznym i kulturowym kolonializmem. Afrykańczyk, który opiera się kuszącej karierze artystycznej w Europie, choć od 25 lat tam często występuje. Film jest zbudowany wokół narracji Adama Drame. Opowiada on o sobie, o swojej muzyce i o Afryce. Jego daleki świat staje się nam bliski.

„(…) Nasi mędrcy mówią, że każdy człowiek powinien umrzeć u siebie. Tam,gdzie może pogłaskać swoje i swoich bliskich krowy. Nawet , gdy jesteś na dalekich wyprawach, nie powinieneś zapomnieć, skąd pochodzisz. Jeżeli szanujesz swych rodziców, swych sąsiadów, swoją krainę- cokolwiek zrobisz, Bóg cię wesprze.”

Polub nas na Facebook